Informacje

Markizy – czym jest ten sprzęt i czy może się Tobie przydać?

Niektóre mieszkania, domy i punkty gastronomiczne aż się proszą o montaż markiz. Czym one są i w jaki sposób zwiększają komfort mieszkańców i klientów?

Czym jest markiza?

Markiza jest produktem, który przypomina rozkładany dach – właściwie to jedna z jego form. Sprzęt można montować w wielu miejscach – zarówno do użytku prywatnego, jak i dla firm.

Głównymi elementami markiz są stelaż oraz płótno. W firmie Monirol https://g.page/Monirol zajmującej się produkcją i montażem wykorzystuje się tkaniny akrylowe. Oczywiście płótno musi być na czymś rozciągnięte – w tym celu wykorzystywany jest stelaż. Aby wytrzymał on trudne warunki pogodowe, musi być do jego produkcji użyte odpowiedniej jakości aluminium. Ten metal daje takie parametry, jednocześnie zapewniając lekkość konstrukcji. Ważną sprawą jest także malowanie proszkowe. Doskonale pokrywa ono powierzchnię i zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi.

Markiza – dobre rozwiązanie dla gastronomii…

Markiza to wymarzony produkt dla małych kawiarni położonych tuż przy ulicy. Jej zadaniem jest ochrona klientów przed prażącym słońcem oraz nagłym deszczem. W wielu przypadkach markiza jest lepsza od parasolów, na które musimy znaleźć miejsce przechowywania. Omawiany sprzęt łatwo się chowa i użytkuje. Stelaż i kasetę, gdzie jest chowany wraz z materiałem, montuje się na ścianie budynku nad witryną. Rozkładając markizę, tworzymy strefę ochronną dla klientów. Co ważne – sprzęt nada się nie tylko do lokali, gdzie serwuje się jedzenie do stolików. Małe markizy to dobre wyjście także dla budek z lodami, sklepów z zapiekankami itp.

Wykorzystywane przy produkcji płótno akrylowe posiada nie tylko dobrą ochronę przed deszczem. Równie ważny dla przedsiębiorcy jest kolor. Wyblakłe po jakimś czasie płótno nie będzie przyciągało klientów, a stanowiło odpychającą wizytówkę – szczególnie że dzięki personalizacji może się tam znaleźć logo firmy. Płótno z dobrej jakości akrylowych tkanin jest odporne na długotrwałą ekspozycję na słońcu – w końcu to promienie UV sprawiają, że barwy jaśnieją.

…oraz mieszkańców bloków i domów jednorodzinnych

Markiza jest rozwiązaniem także dla osób prywatnych. Pomaga ona w urządzeniu tarasów oraz balkonów. Tak jak w przypadku lokali, możemy zautomatyzować proces jej składania i otwierania (istnieją m.in. systemy sterujące markizą w zależności od pogody – np. w firmie Monirol). To wiele ułatwia. Sprzęt chroni przed słońcem i deszczem, tak więc bez większych problemów możemy się rozkoszować wieczorem na tarasie w towarzystwie książki lub najbliższej rodziny.