Meble dla domu

Meble w bieli – styl, nowoczesność i funkcjonalność

Wystrój wnętrz jest w obecnych czasach bardzo istotnym aspektem, na który wiele osób zwraca wiele uwagi i poświęca sporo czasu na dobór odpowiednich mebli i dodatków. Duży wybór ciekawych elementów dostępnych na rynku sprawia, że coraz więcej ludzi planujących remont bądź urządzających swój dom chce samodzielnie zaprojektować swoje cztery kąty.

Białe meblościanki – fenomenalna moda w obecnych czasach

Jednym z najważniejszych i najbardziej istotnych elementów, które są podstawą umeblowania wnętrz są meblościanki. Nowoczesne modele, które obecnie proponują producenci składają się zazwyczaj z szaf, szuflad, barków oraz przeszklonych półeczek a dodatkowo mają możliwość samodzielnego skomponowania potrzebnego wyposażenia (zobacz nowoczesne białe meblościanki). W ostatnim czasie bardzo popularne są meble w kolorze białym. Dlaczego pojawiła się moda na taki kolor meblościanek i jakie mają one zalety?

Biel mebli, czyli uczucie czystości

Biel od zawsze kojarzyła się z czystością. Umieszczenie w pomieszczeniu mebli w takim kolorze sprawi, że goście wchodzący do niego poczują świeżość i blask. Jednokolorowe fronty meblowe powiększą ten efekt – wiele meblościanek do salonu, które są w kolorze drewna posiadają mieszankę kolorów na swoich frontach. Może to sprawić, że zdominują inne meble typu sofa, stolik i nie pozwolą na zachowanie minimalizmu w wystroju danego pomieszczenia.
Dzięki meblościance w całości wykonanej w jednolitej bieli można zyskać prosty, zadbany pokój i ułatwienie, jeśli chodzi o wybór dodatków. Dodatkowo – jeśli biała meblościanka jest wykonana w połysku, ułatwi to przecieranie ewentualnych zabrudzeń oraz kurzu.

białe meblościanki

Łatwość w doborze dodatków

Biel oraz czerń to dwa kolory, które dzięki swojej uniwersalności są idealną bazą do dalszego, szczegółowego wystroju wnętrz. W przypadku bieli sprawa jest o tyle prostsza, że można do niej dobrać dosłownie każdy kolor dodatków a nawet je mieszać. Sprawdzą się nawet bardzo ciemne kolory, które będą jej przełamaniem. Prostota tego koloru sprawi, że w trakcie dekoracji swojego wnętrza można pokusić się o wiele ciekawych elementów, które wzbogacą dane wnętrze – od kolorowych świeczników poprzez ciekawe donice, tace czy ramki na zdjęcia. Świetnie sprawdzą się także zielone rośliny. Biała meblościanka pozwoli na umieszczenie takich dodatków na półkach, dzięki czemu będą się one wyróżniały na tle mebla, lecz nie zdominują one siebie nawzajem.

biała meblościanka

Rozjaśnienie pomieszczenia dzięki białym meblom

Światło wpuszczane do domowych pomieszczeń jest bardzo istotną kwestią. Chodzi przede wszystkim o możliwość rozjaśnienia wnętrz bez potrzeby stosowania sztucznego oświetlenia tak, aby jak najdłużej korzystać z promieni wpadających przez okiennice. Zadbanie o jak najkrótsze stosowanie sztucznego źródła w ciągu dnia jest ważne dla oczu oraz z ekonomicznego puntu widzenia- im dłużej w pomieszczeniu jest jasno, tym mniej prądu można zużyć. Białe meble pozwolą rozjaśnić wnętrza pomieszczeń a dodatkowo będą swego rodzaju lustrem, które rozproszy promienie słoneczne na cały pokój. Warto więc zastanowić się nad wyborem białej meblościanki do swojego domu.