Domowe porady

Moskitiery plisowane – co warto wiedzieć na ich temat?

Przyjemnie jest spędzać letnie wieczory na przydomowym tarasie lub spać przy otwartych oknach. Niestety wraz z wyższymi temperaturami pojawia się wiele owadów, które mogą przedostać się do wnętrza domu. Moskitiery plisowane to znakomite rozwiązanie do dużych przeszkleń, takich jak drzwi przesuwne na taras lub patio. Dzięki wytrzymałej siatce z włókna szklanego skutecznie chronią pomieszczenia przed uciążliwymi insektami. Konstrukcję można zwinąć w harmonijkę i łatwo przesunąć, co pozwala oszczędzić miejsce we wnętrzu. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego typu osłon?

Moskitiery plisowane a moskitiery ramkowe – różnice

Najpopularniejszym rodzajem moskitier są bez wątpienia moskitiery ramkowe.Nabywcy cenią je przede wszystkim za łatwy montaż oraz stabilność. Tego rodzaju konstrukcje znakomicie sprawdzają się jako osłony do okien, jednak nie zdają egzaminu w przypadku drzwi balkonowych, ponieważ nie można ich przesuwać. Jeśli posiadasz w swoim domu drzwi balkonowe lub przesuwne i chcesz otwierać je na oścież podczas letnich miesięcy, zainstaluj moskitiery plisowane, dzięki którym szybko wyjdziesz na zewnątrz.

Zalety moskitier plisowanych

Moskitiery plisowane charakteryzują się niskim progiem oraz płynnym i cichym przesuwem. Ich otwieranie nie wymaga dużego nakładu siły, a niewielki próg sprawia, że z konstrukcji wygodnie korzystać mogą dzieci oraz osoby starsze.

Kolejną zaletą moskitier plisowanych jest ich trwałość. Wykonane są z ekstrudowanego aluminium, co przekłada się na ich wytrzymałość. Siatka z włókna szklanego jest odporna na promieniowanie UV, wilgoć i wysokie temperatury. Dobrze chroni przed insektami, równocześnie zapewniając dostęp do świeżego powietrza.

Moskitiery plisowane wykonuje się na wymiar, dzięki czemu można je idealnie dopasować do każdego systemu przesuwnego. Produkowane przez firmę Aluprof moskitiery MPH Harmony to doskonały dodatek do drzwi podnoszono-przesuwnych HST marki Kapica. Konstrukcje te mogą mieć maksymalną szerokość 4 m i wysokość 2,7 m. Klient ma możliwość zamówienia niestandardowego rozmiaru i wybrania wyglądu moskitiery według swoich preferencji. 

Design moskitiery plisowanej

Nowoczesne moskitiery to o wiele więcej niż siatki ochronne na okna.Profile konstrukcji mogą mieć różnorodne warianty kolorystyczne, dzięki czemu elementy te doskonale prezentują się w eleganckich domach, mieszkaniach i budynkach biurowych. Oferowane przez firmę Kapica moskitiery plisowane MPH Harmony spełniają oczekiwania wymagających nabywców. Ich ramy mogą być utrzymane w klasycznej bieli lub uniwersalnych brązach – od złotego dębu po orzech. Popularne są również modele występujące w odcieniach szarości.

Czyszczenie moskitiery plisowanej

Czyszczenie moskitiery to obowiązkowa czynność, którą należy wykonywać przynajmniej dwa razy w roku – latem (w trakcie sezonu) oraz późną jesienią. Na siatkach osadzają się kurz, brud oraz martwe owady. Ponieważ każdorazowe zdjęcie konstrukcji jest niemal niemożliwe, siatkę należy maksymalnie naciągnąć, po czym przetrzeć mokrą szmatką. Po wyczyszczeniu przemywa się ją bieżącą wodą i pozostawia do wyschnięcia. Gdy jest sucha, można ją zwinąć.

Mosikitery plisowane – ceny

Decydując się na moskitierę plisowaną, musisz przygotować się na wydatek rzędu 1300–1700 zł netto. Cena zależy przede wszystkim od wielkości konstrukcji i koloru. Kolorowa moskitiera może kosztować nawet 2400 zł. Wielkogabarytowe projekty przeznaczone do montowania przy dużych przeszkleniach także będą droższe. Na cenę wpływa również zaawansowanie technologiczne systemu. Zakup moskitiery plisowanej to inwestycja na lata, dlatego warto postawić na produkt od zaufanego producenta. Dzięki temu zyskasz gwarancję wysokiej jakości i niezawodności konstrukcji.

Montaż moskitiery plisowanej

Montaż moskitiery tego typu jest skomplikowany i wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi oraz posiadania doświadczenia. Z tego powodu instalację najlepiej jest zlecić profesjonalistom. Proces będzie różnił się w zależności od tego, gdzie zamieszczana jest konstrukcja – z roletą na wnęce czy na ścianie. Do zainstalowania moskitiery plisowanej używa się wkrętarko-wiertarki.

Wybierając moskitierę plisowaną MPH Harmony z oferty firmy Kapica, nie musisz martwić się o samodzielne składanie systemu czy wybór odpowiedniego sposobu montażu. Wszystkie niezbędne czynności wykona za Ciebie firma. Więcej o procesie instalacji dowiesz się z artykułu Kiedy zdecydować się na moskitierę plisowaną i jak ją zamontować?