Meble dla domu

Na co zwrócić uwagę wybierając meble ogrodowe?

Posiadacze ogrodów czy to tych przydomowych, czy na działkach rekreacyjnych od czasu do czasu dokonują przeglądu stanu mebli, które na co dzień służą im w ogrodzie. Jak każda rzecz, meble ogrodowe po kilku latach eksploatacji mają prawo ulec zużyciu, uszkodzeniu i jeśli nie w całości, to przynajmniej w części nadają się do wymiany. Wówczas mamy do wyboru zakupić nowy komplet mebli ogrodowych lub uzupełnić brakujące elementy o np. krzesła, lub stolik. Na co warto zwrócić, uwagę kupując komplety ogrodowe? O tym poniżej.

Meble ogrodowe to zakup na lata

Istnieje spora szansa, że kupując po raz pierwszy meble ogrodowe, wiele osób kieruje się przede wszystkim względami wizualnymi i finansowymi. Tanie meble ogrodowe wydają się naturalnym wyborem w odróżnieniu od tych, które kupujemy do wnętrz. Z czasem zauważamy jednak różnicę i następny zakup jest już bardziej przemyślany. Najtańsze zestawy mebli ogrodowych są propozycją wartą rozważenia, chociażby wówczas gdy kupujemy je z myślą o działce, na której spędzamy czas w weekendy. Mając dom i duży ogród warto postawić na zestaw wypoczynkowy, który będzie zachęcał do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Meble wypoczynkowe na taras to również do pewnego stopnia wizytówka domu.

Kupujemy meble wypoczynkowe na taras

Meble na taras wbrew pozorom w większości przypadków różnią się od tych używanych w ogrodzie.
Po pierwsze jak sama nazwa wskazuje, służą do wypoczynku. Spędzając w okresie letnim wiele godzin poza domem, zestaw wypoczynkowy spełnia podobną funkcję jak meble z salonu. To tu odpoczywamy, gościmy znajomych. To zatem coś więcej niż dwa krzesła i stolik, na którym możemy postawić poranną kawę.
Z tego, chociażby względu wybierając meble wypoczynkowe na taras, należy zwracać uwagę na materiały, które zostały użyte do produkcji mebli. Efektowne pufy, narożnik, stolik kawowy mogą nadawać tarasowi przytulnego charakteru będąc jednocześnie narażone na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.
Takie meble należy odpowiednio zabezpieczać, gdyż oprócz krzeseł i stolika kawowego trudno wyobrazić sobie wynoszenie z tarasu narożnika za każdym razem, gdy pada deszcz. Nawet jeśli jest on lekko zadaszony, wilgoć to wróg zarówno dla drewna, jak i materiałowego obicia.

Z czego mogą być wykonane komplety mebli ogrodowych?

Tu wybór mamy naprawdę duży i każdy znajdzie coś dla siebie w zależności pod potrzeb, własnego gustu i zasobności portfela. Tanie meble ogrodowe to przede wszystkim te wykonane z plastiku. Pomimo że meble z tworzywa sztucznego mogą nie kojarzyć się najlepiej, mają szereg zalet. Są łatwe w utrzymaniu, odporne na pogodę i uszkodzenia mechaniczne. Do utrzymania ich w czystości wystarczy przetarcie mokrą ściereczką.

Od lat niesłabnącą popularnością cieszy się również naturalne drewno. Meble wykonane z tego materiału prezentują się zawsze efektownie. Ich walory użytkowe są bardzo wysokie, choć drewno nie jest tak odporne na uszkodzenia mechaniczne ani warunki pogodowe. Pewnego rodzaju złotych środkiem mogą być meble technorattanowe, które udanie imituje znany i lubiany rattan. Jego wygląd nawiązuje do drewna dzięki czemu jest coraz częściej wybierany przez amatorów ogrodowego wypoczynku.