Informacje

Na co zwrócić uwagę, wybierając usługi komunalne?

Zakres usług komunalnych jest bardzo szeroki. Obejmuje wywóz nieczystości, utrzymanie zieleni, zaopatrzenie w gaz i energię elektryczną oraz szereg innych zadań. Na co zwrócić uwagę, wybierając usługi komunalne i świadczące je firmy? Sprawdź!

Wynajem i serwis toalet przenośnych

Aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru usług komunalnych, różnią się w zależności od rodzaju owych usług. Na przykład, jeśli interesują Cię toalety przenośne w Warszawie, weź pod uwagę przede wszystkim szczegółową ofertę firmy dostarczającej mobilne WC. Profesjonalne przedsiębiorstwo powinno zapewniać kompleksową obsługę, obejmującą nie tylko wynajem i dostawę, ale też regularne serwisowanie toalety.

Dostosuj częstotliwość serwisowania do indywidualnych wymagań. W zależności od potrzeb i sytuacji serwisowanie może odbywać się codziennie, raz na jeden albo dwa tygodnie, raz w miesiącu lub z inną częstotliwością. W przypadku imprez masowych zaleca się codzienne czyszczenie toalet, z kolei przy pracach na budowie, gdy z kabiny korzysta kilku pracowników, zwykle wystarczające jest serwisowanie raz w tygodniu lub nawet rzadziej.

Istotną kwestią jest też typ i zawartość przenośnej kabiny. Profesjonalne firmy oferują bogatą gamę toalet, różniących się wielkością i wyposażeniem. Możesz zatem zdecydować się m.in. na model z umywalką, pisuarem, dozownikiem na mydło albo podajnikiem papierowych ręczników. Niektóre przedsiębiorstwa, takie jak Smieci.eu, proponują dodatkowe ubezpieczenie toalety od kradzieży bądź spalenia kabiny.

Wywóz gruzu i odpadów

W zakres usług komunalnych wchodzi też oczyszczanie terenu, m.in. z gruzu i odpadów poremontowych. Planując ich wywiezienie, zwróć uwagę przede wszystkim na ofertę kontenerów, jaką dysponuje firma świadcząca tego typu usługi. Najlepiej, aby była ona jak najszersza, co pozwoli na wybór modelu dostosowanego do rodzaju i ilości posiadanych odpadów. Na przykład, decydując się na wywóz gruzu w Smieci.eu, możesz wynająć kontener o pojemności od około 1 m3 do nawet 36 m3. Tak bogata gama pojemników pozwoli Ci wybrać wariant w pełni dostosowany do potrzeb. Pamiętaj też, że do pojemnika nie śmieci budowlane nie możesz wrzucić wszystkich posiadanych odpadów. Dlatego tak istotne jest określenie przeznaczenia kontenera.

Do usunięcia gruzu, styropianu, odpadów zmieszanych poremontowych i innych śmieci powstałych przy remoncie mieszkania zazwyczaj wystarczają pojemniki o wielkości od około 3 m3 do 7 m3. Większe modele sprawdzą się podczas budowy domu, remontu apartamentu albo rozbiórki małego budynku gospodarczego.

Decydując się na wywóz gruzu, weź też pod uwagę czas wynajmu kontenera. W Smieci.eu standardowo wynajmiesz pojemnik na okres 7 dni, ale w razie potrzeby możesz go przedłużyć. Pamiętaj również o dodatkowych obowiązkach. Jeśli jesteś importerem lub producentem opakowań, firmą wytwarzająca odpady albo wprowadzającą na rynek krajowy baterie, opony czy sprzęt elektryczny, masz obowiązek uzupełnienia danych w portalu BDO. Możesz zlecić wykonanie tej usługi specjalistom z serwisu.