Domowe porady

Narzuta na łóżko – jak wybrać odpowiednią?

Narzuta na łóżko to dodatek, który zazwyczaj ląduje w naszej sypialni ze względów praktycznych. Ten niepozorny kawałek materiału skutecznie chroni pościel przed zabrudzeniami dnia codziennego i zbieraniem się kurzu. Poza tym, o czym wiele osób doskonale wie, sprawdza się jako dodatek aranżacyjny do pomieszczenia. Z tego właśnie powodu narzuta na łóżko nie powinna mieć obojętnie jakiego koloru. Warto bardzo poważnie podejść do jej wyboru, aby pasowała do wnętrza i nie kłuła swoją odmiennością w oczy.

  1. Narzuta na łóżko — na co zwrócić uwagę przy wyborze?
  2. Wystrój pomieszczenia przy pomocy narzuty — jaka tkanina jest najlepsza?
  3. Rozmiar narzuty — jak dobrać?

Narzuta na łóżko — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Decydując się na narzutę do sypialni, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim zadaniem narzuty jest ochrona pościeli przed zabrudzeniami. Dobrym pomysłem będzie więc zakup takiej narzuty, którą łatwo pierze się w pralce i nie trzeba obawiać się, że straci kolor czy swoje właściwości. Narzuty dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Jeśli ważna jest dla Ciebie aranżacja pomieszczenia, warto wybrać taką narzutę, która kolorystycznie będzie odpowiadać dodatkom lub będzie pasować do koloru ścian. Z pewnością nie do końca trafionym wyborem będzie narzuta przedstawiająca całkowicie inny styl, aniżeli pozostałe elementy znajdujące się w sypialni.

Wystrój pomieszczenia przy pomocy narzuty — jaka tkanina jest najlepsza?

Narzuta pełniąca funkcję ochronną powinna być wykonana z mieszanki syntetycznej i naturalnej. Takie materiały łatwo wyprać, a jednocześnie łatwo jest je utrzymywać na co dzień w czystości. Dekoracyjna narzuta powinna być wykonana z najlepszych materiałów, nie musi być jednak zbyt gruba. Jeśli należysz do tych osób, które narzuty na łóżko traktują jako dodatkowe przykrycie, możesz zdecydować się na nieco grubszy materiał, miły w dotyku, pikowany, podszyty włókniną. 

Rozmiar narzuty — jak dobrać?

Nie ma ściśle określonych zasad, co do rozmiaru narzuty. Każdy robi tak, jak mu się podoba. Jedni wolą, kiedy narzuta zakrywa praktycznie cały mebel i spływa aż do ziemi. Inni wolą uchronić narzutę przed dotykaniem ziemi, dlatego kupują taką, która odpowiada rozmiarom łóżka. Każdy sposób jest dobry, trzeba więc na samym początku określić własne preferencje, a następnie szukać narzuty właśnie mając je na uwadze. Świetne narzuty na łóżko znajdziesz na stronie internetowej www.lozkoholicy.pl. Nie brakuje tam jakościowych, a jednocześnie przystępnych cenowo tekstyliów do sypialni.