Informacje

Nowe kotły Vaillant i darmowe przeglądy instalacji dla SOS Wiosek Dziecięcych

W wielu domach, w których mieszkają osoby objęte pomocą organizacji SOS Wioski Dziecięce, funkcjonują przestarzałe systemy grzewcze. Firma Vaillant oferuje swoją pomoc w ich modernizacji. Co roku kolejny budynek zostaje wyposażony w nowy system grzewczy, a w wielu innych odbywają się darmowe przeglądy oraz naprawy serwisowe – i tak już od 2013 roku!

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to organizacja dobroczynna, która opiekuje się osieroconymi i opuszczonymi dziećmi, a także działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonym rozpadem. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children Villages, obecnej w 133 krajach na całym świecie. Osoby zaangażowane w działanie stowarzyszenia wierzą, że każde dziecko powinno przynależeć do swojej rodziny, w której może dorastać otoczone miłością i szacunkiem. Niezwykle ważne jest także poczucie bezpieczeństwa, związane m. in. z komfortowym, wygodnym miejscem do życia.

Domy w wioskach są dla podopiecznych organizacji najważniejszym miejscem. To w nich dzieci i ich rodzice spędzają wspólnie czas, bawią się, uczą, odpoczywają. Dlatego bardzo ważne jest, aby w budynkach utrzymywała się odpowiednia temperatura. Obecnie, kiedy ceny węgla czy gazu szybują w górę, nie jest to niestety łatwe. Dlatego właśnie Vaillant, jako wiodący europejski producent urządzeń grzewczych, chce pomagać podopiecznym SOS Wiosek Dziecięcych. Robi to wymieniając stare kotły na nowe – takie, które pozwolą płacić niższe rachunki za ogrzewanie oraz podgrzewanie wody użytkowej, a przy tym będą bardziej przyjazne dla środowiska. Modernizacja kotłowni, które działają na potrzeby wiosek dziecięcych, jest zawsze kompleksowa, czyli obejmuje montaż nowego kotła, zasobnika i komponentów lub kotła z wbudowanym już zasobnikiem. Instalacja odbywa się w dedykowanym dla potrzebujących domu, wskazanym wcześniej przez osobę decyzyjną z ramienia stowarzyszenia. Przeprowadzają ją doświadczeni specjaliści, współpracujący na co dzień z firmą Vaillant.

Jedna kotłownia rocznie, którą możemy zmodernizować w ramach pomocy SOS Wioskom Dziecięcym, to oczywiście tylko kropla w morzu potrzeb. W samym Biłgoraju, gdzie znajduje się najwięcej domków w Polsce, jest ich kilkanaście. Niemniej jednak staramy się robić, co można, aby maksymalnie wesprzeć działania stowarzyszenia. Dlatego powtarzamy naszą akcję cyklicznie, a do tego oferujemy dodatkową pomoc w postaci darmowych przeglądów serwisowych instalacji grzewczych w domkach. Na początku współpracy ze stowarzyszeniem, czyli w 2013 roku, obsługiwaliśmy w ten sposób kilka miejsc. W 2022 roku liczba kotłowni, którym zapewniamy przeglądy instalacji oraz darmową wymianę zużytych części i komponentów, sięga już 30 – mówi Anna Augustyniak, Marketing Projekt Manager.

Przeglądów dokonują najlepsi specjaliści serwisu i montażu z ramienia spółek serwisowych Vaillant. Corocznie pojawiają się oni w wioskach zlokalizowanych w Biłgoraju, Kraśniku czy Siedlcach. Specjaliści odwiedzają też Dom Młodzieży SOS w Lublinie. Co ciekawe, Grupa Vaillant wspiera organizację SOS Children Villages nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach, w których prowadzi swoją działalność.

Więcej informacji o marce Vaillant i oferowanych przez nią urządzeniach grzewczych znajdziesz na stronie: www.vaillant.pl.