Meble dla domu

Czy duża szafa w sypialni będzie dobrą alternatywą dla garderoby?

Przestronna garderoba, w której każda rzecz ma swoje miejsce, jest marzeniem większości osób. Jednak rzeczywistość mocno weryfikuje te pragnienia. Niestety, nie każdego stać na to, aby wybudować dom lub kupić mieszkanie na tyle duże, by znalazło się tam miejsce na osobną garderobę dla wszystkich domowników. Może dobrą alternatywą będzie duża szafa w sypialni? Sprawdź, co oferuje rynek i jak dokonać prawidłowego wyboru!

  1. Garderoba — czy to pomieszczenie ma wyłącznie zalety?
  2. Duża szafa do sypialni — to dobra alternatywa dla garderoby?
  3. Sprawdź, czym kierować się podczas wyboru szafy
  4. Czy szafa przesuwna to dobry wybór do małego wnętrza?

Garderoba — czy to pomieszczenie ma wyłącznie zalety?

Garderoba przez wiele osób uważana jest za doskonałe pomieszczenie, wręcz niezbędne. Mnóstwo z nich nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez garderoby. Jednak nie każdy ma możliwości, aby zainwestować w większe mieszkanie wyłącznie dla garderoby. Z jednej strony garderoba daje potężne poczucie swobody. Świetnie zastępuje sypialnianą szafę, która nie musi zajmować miejsca w tym ważnym pomieszczeniu. Z drugiej jednak strony, garderoba to pewne wady. Wydzielenie dodatkowego miejsca w domu na nią to dla niektórych rzecz niemożliwa. Co ciekawe, odzież przechowywana w garderobie znacznie szybciej się kurzy. Aby produkty w niej umieszczone prezentowały się odpowiednio estetycznie, należy je na bieżąco układać na wieszakach i odstawiać na miejsce. W przeciwnym razie bardzo szybko pojawi się w jej wnętrzu nieład.

Duża szafa do sypialni — to dobra alternatywa dla garderoby?

Szafy sypialniane dzielą się na te większe i mniejsze. Wszystko zależy od tego, jakim dużym pomieszczeniem dysponujesz. Jeśli masz sporą sypialnię, może się w niej znaleźć duża szafa. W ostatnim czasie prym wiodą szafy przesuwne, które mogą pochwalić się wygodnie otwieranymi drzwiami. Są to nowoczesne szafy, które dodatkowo mają sporo miejsca do przechowywania ubrań, butów i innych tekstyliów. W bardzo dużej sypialni sprawdzi się doskonale również szafa z drzwiami rozwieranymi. Funkcjonalne szafy to klucz do tego, aby w domu mieszkało się wygodnie i komfortowo, a rzeczy miały swoje miejsce.

Sprawdź, czym kierować się podczas wyboru szafy

Szafy ubraniowe są różnorodnej wielkości, koloru, wykonywane są też z różnych materiałów. Duże szafy z drzwiami przesuwnymi to doskonała opcja przechowywania odzieży. Zanim zamówisz szafę do swojej sypialni, koniecznie musisz ustalić optymalne wymiary produktu oraz jego kolor i rozmieszczenie półek i drążków w jej wnętrzu. Pojemna szafa powinna pasować do wystroju pomieszczenia. Producenci bardzo chętnie umieszczają na drzwiach szafy lustro, które optycznie powiększa pomieszczenie. Można się w nim również przejrzeć po dobraniu elementów stylizacji.

Szafy do sypialni bardzo często posiadają na wyposażeniu szuflady. Są one pojemne i bardzo przydatne. Można w nich przechowywać bieliznę bądź ręczniki.

Czy szafa przesuwna to dobry wybór do małego wnętrza?

Duża szafa do sypialni to produkt polecany w konkretnych sytuacjach. Mniejsze sypialnie wymagają innych pomysłów. Ciekawą opcją są szafy narożne. Mogą zająć miejsce w kącie pomieszczenia, które nie jest szczególnie potrzebne, a jednocześnie zagwarantować odpowiednio dużo miejsca do przechowywania. W niewielkim wnętrzu sprawdzą się także szafy z lustrem, które optycznie powiększą przestrzeń. W przypadku małej sypialnie najlepiej wybrać szafę z drzwiami przesuwnymi. Rozwierane drzwi to konieczność wygospodrowania dodatkoweog miejsca.