Dom dla rodziny

4 powody za użyciem rolet zewnętrznych w nowo wybudowanym domu

Budowa domu wiąże się z podjęciem sporej ilości decyzji. Są decyzje kluczowe, takie jak wybór projektu domu i technologii budowy. Są też decyzje o trochę mniejszym ciężarze, ale również realnie wpływające na późniejszy komfort życia. Dziś spróbujemy pomóc w podjęciu właśnie takiej decyzji – poniżej przedstawiamy kilka powodów za tym, aby w nowym domu zastosować rolety zewnętrzne.

Rolety zewnętrzne wpływają na energooszczędność

W Polsce okres jesienno-zimowy wiąże się z potrzebą ogrzania domu. Rolety zewnętrzne pomagają w bardzo istotnej kwestii – realnie zapobiegają utracie ciepła (ważna uwaga – rolety różnią się stopniem izolacji i wymagają prawidłowego montażu aby mieć takie właściwości).

W lato z kolei może się przydać ochrona przed nadmiernym nagrzaniem wybranych pomieszczeń. Zasłonięte rolety pochłoną światło słoneczne i ułatwią uzyskanie pożądanej temperatury w pokoju. Dzięki temu w mniejszym stopniu będzie potrzebne skorzystanie z klimatyzacji.

Dzięki roletom uzyskamy poczucie bezpieczeństwa

Już prosta, zwykła roleta zewnętrzna może spowodować, że potencjalny złodziej zrezygnuje z włamania lub będzie miał z nim większy problem. Żeby poczuć się bezpieczniej można jednak skorzystać z dedykowanych rozwiązań – czyli rolet antywłamaniowych. Ważne, żeby sprawdzić czy wybrana roleta ma naprawdę takie właściwości (potwierdza to np. klasa odporności na włamanie RC2, RC3 lub wyższa) czy to jedynie marketingowe sformułowanie sprzedawcy.

Opuszczona roleta tłumi hałas z zewnątrz

Jeśli ktoś potrzebuje prawdziwej ciszy w domu i przeszkadzają mu wszelkie odgłosy z zewnątrz – roleta pomoże w zredukowaniu hałasu. Zamknięte okno w połączeniu z opuszczoną roletą to realna bariera.

Rolety zewnętrzne zapewniają prywatność

W nowo budowanych domach bardzo często spotykanym rozwiązaniem są szklane ściany. Świetnie wyglądają, wpuszczają do wnętrza światło, ale nie wszystkim domownikom musi podobać się to, że są widoczni dla przechodniów, sąsiadów lub osób przebywających w przydomowym ogródku. Rolety zewnętrze stanowią bardzo dobre rozwiązanie tego problemu.

Artykuł: FABROL – firma specjalizująca się w roletach zewnętrznych.