Informacje

Nowe mieszkania we Wrocławiu – kto je kupuje?

Wrocław to atrakcyjne miasto uchodzące za jedno z najlepszych w Polsce miejsc do życia i pracy. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania nie maleje tu od lat, a deweloperzy mają ręce pełne roboty. Kto najczęściej decyduje się na zakup lokalu z rynku pierwotnego?

Mieszkania dla inwestorów

Inwestorzy to bardzo liczna grupa zainteresowana mieszkaniami we Wrocławiu. Nowe osiedla powstające w stolicy Dolnego Śląska to oferta lokali o zróżnicowanym metrażu i standardzie. Każdy, kto traktuje nieruchomości jako najlepszą lokatę kapitału, znajdzie rozwiązania odpowiadające konkretnym preferencjom i wymogom. Inwestorskie mieszkania przeznaczone są na wynajem krótko- i długoterminowy. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza kawalerki oraz 2-pokojowe mieszkania do 50 m kw. Na mniejszą powierzchnię łatwiej jest znaleźć chętnych, chociaż we Wrocławiu nie brakuje klientów zainteresowanych wynajęciem luksusowego apartamentu.

Mieszkania dla osób prywatnych

We Wrocławiu nowe inwestycje mieszkaniowe wzbudzają ogromne zainteresowanie również ze strony prywatnych osób pragnących zaspokoić własne potrzeby mieszkaniowe. Jedni szukają mniejszych powierzchni, inni natomiast chcą kupić większe mieszkania idealnie nadające się dla rodzin. Eksperci z firmy Ronson podkreślają, że pandemia koronawirusa nieco zmieniła upodobania konsumentów w tym obszarze. Częściej zwracają oni uwagę na lokale metrażu powyżej 50 m kw., z przestronnymi balkonami lub z dostępem do osiedlowego ogródka, zlokalizowane na obrzeżach Wrocławia.

Mieszkania dla cudzoziemców i Polaków za granicą

Na zakup mieszkania w stolicy Dolnego Śląska decyduje się także wielu Polaków mieszkających za granicą oraz cudzoziemców, wśród których pokaźne grono stanowią m.in. Ukraińcy. W znakomitej większości przypadków w rachubę wchodzi kupno lokalu w celach inwestycyjnych, przeważnie za gotówkę. Nieruchomość stanowi świetne zabezpieczenie na wypadek, gdyby indywidualna sytuacja finansowa uległa pogorszeniu – zwłaszcza że niepewność to cecha obecnych czasów.