Podłogi w domu

Posadzki epoksydowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Jako inwestor doskonale zdajesz sobie sprawę, że podłoga jest podstawą każdego mieszkania. Należy dobrze przemyśleć jej wybór, by przetrwała długie lata nawet intensywnej eksploatacji, do tego była stale estetyczna i pasująca do każdej aranżacji. Dzisiaj przedstawiamy posadzki epoksydowe, które cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które podejmują się wykończenia własnego „M”.

Posadzki epoksydowe – ogólna charakterystyka

To podłogi dotychczas stosowane w przestrzeniach użyteczności publicznej, które narażone są na intensywną eksploatację. Wykorzystywano je w urzędach, garażach, warsztatach, halach produkcyjnych, zakładach przemysłowych, wszędzie tam, gdzie podłoże musi być wytrzymałe na ciężar, zarysowania, ścieranie czy pęknięcia. Taka podłoga jest też w pełni praktyczna, łatwa w utrzymaniu czystości i na tyle klasyczna, że pasuje do każdego wnętrza. Co ważne, można ją stosować nie tylko wewnątrz przestrzeni domowej, ale również na zewnątrz. Sprawdzi się jako wykończenie balkonów czy przydomowych tarasów. To dlatego, że jest w pełni odporna na mróz, deszcz, śnieg, promienie słoneczne i brud.

Okazuje się, że jej walory docenili także inwestorzy przestrzeni całkowicie prywatnych, dlatego też podłogi z żywicy coraz częściej stosowane są we wnętrzach domów i mieszkań. Są trwałe, funkcjonalne, uniwersalne, odporne na działanie wysokiej temperatury czy wody. Do tego mogą to być także posadzki dekoracyjne, ponieważ żywicę można barwić na różnorodne kolory albo dodawać do niej drobinki kwarcu, dzięki czemu podłoga będzie się pięknie mienić.

Co ciekawe, samo położenie posadzki epoksydowej nie jest trudne, a idealnie gładką powierzchnię może stworzyć samodzielnie każdy inwestor bez większego przygotowania. Warto też podkreślić, że tego rodzaju podłoga wcale nie wymaga większych nakładów finansowych aniżeli inny jej typ, na przykład płytki ceramiczne czy dobrej klasy panele.

Jak widać, podłoga, którą jeszcze do niedawna traktowano jako praktyczną posadzkę do miejsc o intensywnej eksploatacji, dzisiaj sprawdza się także w domach, a coraz częściej traktowana jest wręcz jako element dekoracyjny. Inwestorzy decydują się na jej zastosowanie w wiatrołapach, korytarzach, łazienkach i kuchniach, ale też coraz częściej w reprezentacyjnym salonie. Doskonale komponuje się z aranżacjami klasycznymi, tymi nowoczesnymi, glamour czy skandynawskimi.