Dekoracje

Postaw na płytki z cegły i ciesz się zmianą w Twojej domowej przestrzeni!

Stare cegły od dekad kojarzą się także z elementem dekoracyjnym we wnętrzach. Płytki klinkierowe na zewnątrz tworzą unikalny klimat starej kamienicy. Praktyka jednak jednoznacznie pokazuje, że coraz więcej osób sięga po płytki z cegły także przy aranżacji wnętrz. Co warto o tym wiedzieć? W jakich pomieszczeniach się sprawdzą? O tym poniżej!

1. Płytki z  cegły – czy warto?

2. Płytki ceglane – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

3. Odmień swoje wnętrze dodając klimat starej cegły

Płytki z  cegły – czy warto?

Od paru dekad stara cegła kojarzy się nie tylko ze starymi budynkami – coraz chętniej jest wybierana jako element dekoracyjny umieszczany na powierzchni ściany. Takie rozmieszczanie płytek z cegły np. na ścianie telewizyjnej w salonie pomoże wykreować specyficzny klimat w pomieszczeniu i nada mu oryginalnego charakteru. Do wyboru jest wiele odcieni – zarówno tych klasycznych, czerwonych jak i bardziej neutralnych, w kolorze białym.

Płytki ceglane – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Stara cegła w postaci płytek sprawdzi się zarówno na ścianach urządzanych w stylu nowoczesnym, jak i industrialnym czy rustykalnym. Kluczem jest umiejętne ulokowanie płytek. Takie drobne wstawki w postaci ceglanego akcentu ożywią niejedno wnętrze i nadadzą mu oryginalności. Jeżeli dysponujesz niedużą powierzchnią i chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie – zastosuj ceglane płytki w kolorze białym. Dzięki temu zachowasz jasność wnętrza wprowadzając zarazem ciekawy akcent do swojego pomieszczenia. Sam montaż płytek z cegły jest nieskomplikowany, dzięki czemu każdy poradzi sobie z tym zadaniem – małym nakładem sił można stworzyć coś naprawdę wyjątkowego!

Odmień swoje wnętrze dodając klimat starej cegły

Wprowadź ożywczy pierwiastek do swojego wnętrza i sprawdź modne propozycje, jakie oferuje sklep e-ceglanafantazja.pl. Znajdziesz tam płytki pochodzące z historycznej cegły powstałej z rozbiórek budynków. Nie musisz jednak obawiać się o jej trwałość – stosowana dawniej technologia sprawia, że nawet te cegły, które mają ponad wiek są zaskakująco wytrzymałe.

Jeżeli szukasz sposobu, który pozwoli Ci zmodyfikować Twoją przestrzeń bez konieczności przeprowadzania czasochłonnego remontu – montaż płytek z cegły będzie odpowiednim rozwiązaniem. Dzięki temu szybko stworzysz przytulny klimat, który będzie także modny i nowoczesny. Cegła jest też uniwersalna i odporna na działanie zmieniających się trendów. To daje Ci gwarancję, że planowana przez Ciebie zmiana w aranżacji będzie elegancka i modna przez długi czas!