Informacje

Szkło hartowane – dlaczego warto się nim zainteresować?

Szkło to materiał, który towarzyszy ludziom od wieków. Może być również poddany hartowaniu — procesowi, który nie wpływa na jego grubość czy krawędzie, ale z pewnością wpływa na trwałość.

Czym jest szkło hartowane?

Szkło hartowane to rodzaj szkła, które jest poddawane specjalnej obróbce termicznej, aby zwiększyć jego wytrzymałość mechaniczną i odporność na pękanie. Proces hartowania polega na nagrzewaniu szkła do wysokiej temperatury, a następnie szybkim chłodzeniu, co powoduje powstanie w jego wnętrzu naprężeń sprężystych. Dzięki temu szkło hartowane jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż zwykłe szkło. Panele szklane hartowane również cieszą się dużą popularnością jako doskonałe wykończenie ścian w kuchni pomiędzy blatem a szafkami.

Szkło hartowane na wymiar dla domu i biura

Szkło hartowane na wymiar jest popularnym materiałem stosowanym w budownictwie, zarówno do użytku domowego, jak i biurowego. Jest ono bardziej odporne na uszkodzenia niż zwykłe szkło, co czyni je idealnym wyborem do wielu zastosowań, takich jak parapety, drzwi, ścianki działowe, stoły, blaty kuchenne, kabiny prysznicowe i inne. Dzięki procesowi hartowania szkło hartowane jest też bezpieczniejsze w razie rozbicia, ponieważ rozpadają się na małe kawałki, które nie stanowią zagrożenia. Szklane półki wykonane ze szkła hartowanego są też znacząco bardziej wytrzymałe. Hartowanie szkła to proces, któremu może zostać poddana praktycznie każda tafla szkła. Szkło zwykłe jest z reguły nieco tańsze, ale cena szkła hartowanego nie jest znacząco wyższa, za to takie szkło jest odporne na wysokie temperatury. Szkło hartowane na wymiar sprawia, że może być ono idealnie dopasowane do Państwa potrzeb. Za pomocą hartowanego szkła można stworzyć szyldy reklamowe, a także szyby na stoły i nowoczesne, zmywalne tablice do pisania.

Panele szklane i szyby hartowane — zalety

Panele szklane na wymiar to również popularne szkło dla domu i biura. W naszej ofercie znajdą Państwo szkło idealne na lustra, a także panele szklane z grafiką, które świetnie nadadzą się, na przykład na ściany kuchni. Idealnie sprawdzą się tuż przy kuchenkach, bo łatwo utrzymać je w czystości — a to w kuchni ma przecież kluczowe znaczenie. Nasze produkty wykonujemy na zamówienie, przez co mogą przyjąć dowolny kształt i wszelkie inne wycięcia, by pasować we wskazane miejsca. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania o szkle. Z przyjemnością pomożemy też dopasować odpowiednie wymiary lub podpowiemy najlepsze rozwiązania w danej łazience, lub coś, co będzie pasowało na drzwi albo konkretną ścianę.