Informacje

Wibrator do betonu: jaki wibrator pneumatyczny wybrać?

Beton to materiał wykorzystywany w bardzo wielu inwestycjach, zarówno prywatnych przedsięwzięciach, jak i zdecydowanie większych, profesjonalnych realizacjach. Jednym z podstawowych akcesoriów umożliwiających zagęszczanie betonu i dokładne rozprowadzenie mieszanki betonowej jest wibrator do betonu. Wibrowanie betonu umożliwiają sprzęty różnego typu – jednym z nich jest wibrator pneumatyczny. Wyjaśniamy, czym dokładnie się wyróżnia.

1. Jak działa wibrator pneumatyczny?

2. Czym wyróżniają się wibratory pneumatyczne?

3. Wibrator pneumatyczny – przegląd modeli

Wibrator do betonu występuje w kilku wariantach, między innymi jako wibrator spalinowy, wibrator elektryczny oraz interesujący nas bliżej wibrator pneumatyczny. Odpowiedzi na pytania, czym dokładnie jest wibrator pneumatyczny, listwa, łata wibracyjna znajdziesz poniżej oraz na stronie Norwit.pl.

Jak działa wibrator pneumatyczny?

Samo działanie wibratora pneumatycznego nie różni się od innych typów. Masę betonową poddaje się działaniu odpowiednich wibracji, generowanych przez wibrator lub listwę wibracyjną, dzięki czemu wytrącany jest nadmiar powietrza. To gwarantuje stabilne i jednolite rozprowadzenie masy.

Wibrator doczepny Enar

Warto dodać, że można przeprowadzić również klasyfikację, zgodnie z którą wyróżniamy:

  • wibrator wgłębny – zakończony specjalną buławą wibracyjną, która – w zależności od swojej wielkości – umożliwia proces wygładzania powierzchni betonowej w różnych punktach,
  • wibrator doczepny – domontowany do innego elementu wibracyjnego, dzięki czemu możliwe jest szerokie zastosowanie tego sprzętu
  • listwa wibracyjna / łata wibracyjna – listwy wibracyjne sprawdzają się głównie przy pracy na płaskich betonowych powierzchniach oraz przy wykonywaniu wylewek i zagęszczaniu ich przy użyciu listwy wibracyjnej.
Wibrator pogrążalny do betonu z wałkiem i buławą Enar

Różne warianty urządzeń i części wibrujących znajdziesz wśród produktów dostępnych i oferowanych przez sklep internetowy Norwit.pl. Można tam znaleźć także zestaw do wibrowania betonu.

Czym wyróżniają się wibratory pneumatyczne?

Wibrator pneumatyczny jest wyposażony w silnik elektryczny uruchamiany działaniem sprężonego powietrza. Aby umożliwić działanie, niezbędne jest podłączenie do systemu kompresora. Ten mechanizm jest niezwykle wygodny, dlatego rodzaju mechanizmy można znaleźć w wielu popularnych maszynach budowlanych.

Wibrator pneumatyczny – przegląd modeli

Jakie wibratory pneumatyczne oferuje sklep online Norwit.pl?

  • Wibrator pneumatyczny Altrad Belle BGP 107

Ten oferowany przez sklep Norwit.pl wibrator jest wytrzymały i niezawodny w codziennym użytkowaniu. Buława ma średnicę 105 mm, a praca na długiej rękojeści osiąga dystans 415 mm.

  • Wibrator z napędem pneumatycznym Altrad Belle BGP 27

To kolejna propozycja oferowana przez e-sklep Norwit.pl. W standardzie znajduje się regulacja za pomocą obrotowej przepustnicy oraz parametry wibracji zapewniające dużą efektywność zagęszczania.