Domowe porady

Właściwe lampy stojące – jak znaleźć swój styl?

W bogatej ofercie lamp, wyróżnia się jeden model. Jest to lampa stojąca, która stanowi nie tylko bogate źródło światła, ale i oryginalną ozdobę wnętrza. Ponadczasowy styl obroni się w każdym pomieszczeniu.

Pełna oferta lamp stojących

Lampy stojące podłogowe muszą spełnić pewne wymagania, dotyczące m.in. wysokości i szerokości produktów. Najmniejsze egzemplarze mają nieco ponad metr wysokości, podczas gdy najwyższe mierzą po 2 metry. Niebagatelne znaczenie ma także szerokość lamp podłogowych, która może sięgać od 20 cm do ponad 150 cm. Przy zakupie warto też zwrócić uwagę, czy lampa stojąca zawiera w zestawie również źródło światła. Dostępne stojące lampy podłogowe spełniają aktualne normy techniczne – posiadają popularne gwinty: E27, E14, GU10, G9 czy R7s oraz przystosowanie do prądu o natężeniu 230 V.

Lampy stojące – niezwykłe materiały i wzornictwo

Dobrana lampa podłogowa dosłownie i w przenośni pomoże pomieszczeniom nabrać blasku. W domu lampy stojące powinny ocieplić Twój kącik do czytania lub pracy. W pracy mogą zmienić wygląd biura na ekskluzywny gabinet. Wybierając lampę podłogową, możesz zdecydować się na modele wykonane z metalu lub stali szlachetnej, ale nie brakuje produktów drewnianych, akrylowych, szklanych lub materiałowych. Każda lampa stojąca dostępna w naszym katalogu pochodzi spod rąk znanych projektantów – tworzących pod szyldem Vesoi we Włoszech albo Markslöjd w Szwecji.

We wnętrzu utrzymanym w stylu skandynawskim, najlepiej sprawdzą się lampy podłogowe z subtelnymi, materiałowymi kloszami, często z ramą z drewna. Z kolei designerskie unikaty, na przykład wykonane z żywicy pokrytej opalowym metakrylanem, sprawdzą się w modernistycznych wnętrzach. Tradycyjne lampy stojące znajdą swoich miłośników wśród fanów klasyki.

Oświetlenie LED – nowoczesne lampy stojące

Diody LED są obecne w najnowszych modelach stojących lamp. Energooszczędne lampy LED cechuje również długa żywotność. Niższa konsumpcja energii przekłada się na zdecydowanie mniejsze rachunki za prąd. Zużycie prądu przy tej samej intensywności światła spada nawet o 90 proc. Tak dostosowane do nowoczesnych standardów lampy stojące posłużą przez wiele lat. 

Trwałe oświetlenie punktowe

Lampę stojącą możesz zawsze przestawić, jednak może ona ulec zniszczeniu, szczególnie gdy w domu są dzieci lub zwierzęta. Bezpieczne oświetlenie punktowe zapewniają kinkiety ścienne. Nowoczesne lampy na ścianę dają ciepłe światło, idealne do kuchni, łazienki lub a zewnątrz. Wykonane z odpornych materiałów, kinkiety ścienne przetrwają szkodliwe czynniki mechaniczne i atmosferyczne.