Informacje

Wynajem ogrodzeń tymczasowych

Przed rozpoczęciem budowy jednym z pierwszych kroków jakie musimy podjąć to odpowiednie zabezpieczenie terenu. Na początku inwestycji z reguły nie planujemy budowy  ogrodzenia docelowego, dlatego idealnym rozwiązaniem, są tu ogrodzenia tymczasowe. Jedną z najbardziej popularnych opcji na dzień dzisiejszy jest ich wynajem ogrodzeń tymczasowych. W związku z dużym zainteresowaniem i szeroką ofertą rynek wykreował korzystne warunki wynajmu oraz kompleksową obsługę.

Jakie ogrodzenie tymczasowe wybrać?

Podstawowym podziałem ogrodzeń tymczasowych są ogrodzenia ażurowe i ogrodzenia pełne, które możemy skonfigurować w zależności od naszych potrzeb.

Ogrodzenie ażurowe to metalowa ocynkowana rama z siatką w środku. Charakteryzuje się lekką konstrukcją przy jednoczesnej wysokiej jakości i wytrzymałości. Posiada wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i korozję, dzięki czemu może być wykorzystywana przez wiele lat.

Ogrodzenie pełne natomiast to metalowa rama wypełniona blachą trapezową. Oprócz dużej wytrzymałości i jakości pozwala nam na wysłonięcie naszego placu budowy, teren wydaje się mniej przystępny i eliminuje możliwość wtargnięcia osób trzecich.

Po wybraniu interesujących nas przęseł, mamy do dyspozycji wszelkiego rodzaju złączki, stopy betonowe, stopy z tworzyw sztucznych oraz pozostałe akcesoria.

Decydując się na wynajem ogrodzenia tymczasowego firmy zapewniają nam kompleksową obsługę w zakresie doboru odpowiednich elementów, ich ilości, konfiguracji, umiejscowienia. Przęsła ażurowe są bardziej powszechne na terenach pozamiejskich natomiast przęsła pełne w centrach miasta.

Co przemawia zatem za wynajmem ogrodzenia tymczasowego?

Przede wszystkim wspomniana wygoda. Dostajemy kompleksową obsługę, od doboru elementów poprzez montaż, który wykonany jest przez profesjonalistów i następnie demontaż.

Decydując się na wykorzystanie ogrodzenia tymczasowego nie musimy ogradzać całego naszego terenu, a jedynie obszary na których wykonywane są prace. W każdej chwili jesteśmy w stanie zmniejszyć bądź zwiększyć ilość wynajmowanych przęseł w miarę postępu naszych prac bez konieczności ich magazynowania. Magazynowanie i konserwacja leży po stronie firmy wynajmującej.

Cena. Istotnym elementem na każdym etapie naszej inwestycji jest budżet. Korzystne ceny dostępne na rynku, skłaniają nas do przemyślenia czy nie lepiej jest wkalkulować miesięczną kwotę wynajmu ogrodzenia firmie zewnętrznej, która nie tylko zamontuje, ale daje nam gwarancje jakości i zaoszczędza czas. Ceny różnią się w zależności od ilości przęseł, a także przez jak długi czas będzie trwać budowa.

Elastyczność. Bardzo ważną cechą przy ogrodzeniach tymczasowych jest to, że możemy je ustawić w dowolnej konfiguracji geometrycznej, praktycznie na każdym podłożu, dzięki stopom betonowym bądź z tworzywa sztucznego nie ma konieczności kopania słupków, a także możemy je w dowolnym miejscu zastosować jako bramę czy furtkę i umożliwić wjazd na nasz teren maszynom budowlanym takim jak koparki czy betoniarki.

Ogrodzenie tymczasowe budowy uznawane jest czasem za zbędny koszt. Tymczasem nie jest to prawda. Oprócz wymogów prawnych, ogradzając teren naszej budowy zabezpieczamy nasz sprzęt i  materiały przed kradzieżą, ale także przed wtargnięciem osób trzecich oraz eliminujemy możliwość wypadków.