Meble dla domu

Meble na wymiar – niestandardowa propozycja

Czy fakt, że potrzebujemy meble na wymiar, oznacza, że zaczynamy liczyć się z powierzchnią naszego mieszkania i doszliśmy do punktu, gdzie każdy metr jest dla nas na wagę złota? Niekoniecznie. Jeżeli bierzemy pod uwagę mały metraż, to zapewne ma to znaczenie. Nie tyle, że zaczęliśmy od teraz brać pod uwagę przestrzeń ile raczej zawsze w takich warunkach nie była ona lekceważona. I tak na pewno jest w łazience, toalecie, może w małym przedpokoju, czy niezbyt dużej kuchni. Tutaj najczęściej każdy metr się liczy i jeżeli jest taka możliwość, by wykorzystać go na coś jeszcze, to będziemy go bronić za wszelką cenę.

Postawiliśmy pytanie, czy meble na wymiar oznaczają, że zaczynamy liczyć się z metrażem, ale jest to oczywiście kwestia czysto teoretyczna. Po prostu wymiar ma znaczenie. Meble do pokoju dziecięcego, do salonu, do sypialni, a nawet kuchni – najczęściej wymagają tego, aby je zmierzyć, dobrze zaplanować, wybrać odpowiednie drewno, kolor itp. Trudno mieć podejrzenie, że polega to na czymś innym. Czasami potrzebujemy czegoś bardzo dokładnego, bo zmieści się nami między jednym, a drugim przedmiotem. A czasami zostawiamy pewną granicę błędu, bo i tak zostanie trochę miejsca. A przecież nie będziemy na siłę poszerzać komodę lub szafę, żeby naruszyć jej proporcje tylko po to, żeby nie zostawić nigdzie miejsca na wolną przestrzeń.

Meble na wymiar potrzebne od zaraz

Do czego więc potrzebne są meble na wymiar, w sensie, czy ten wymiar jest tak dokładny, że nie ma już możliwości go zmniejszenia lub powiększenia? Można podejrzewać, że ta formuła zapewnia pewien komfort, który – nie oszukujmy się – gwarantuje chyba każdy rzemieślnik. Jeżeli dowiadujemy się, że coś jest możliwe na wymiar, oznacza to pewną ewentualność. Innymi słowy wyznaczane są w ten sposób granice – powiedzmy, że rzemieślnik wykonuje produkty standardowych rozmiarów, ale jeżeli będzie trzeba, zadba też o inne wymiary. I tutaj właśnie pojawia się chyba najważniejsza różnica między producentem mebli, a stolarzem.

Poszerza dostępną ofertę

Otóż w każdym salonie znajdziemy meble, które posiadają właśnie te standardowe rozmiary, o których wspominaliśmy wcześniej. A komunikat – meble na wymiar – mówi nam nieco więcej. Poszerza dostępną ofertę. Zwraca on uwagę, że nie jesteśmy zakładnikami rozwiązań, dostępnych w katalogach. Że standard to nie jest jedyna propozycja, na którą musimy się zgodzić, lub podporządkować się jej. Że liczą się również nasze indywidualne potrzeby. I wydaje się, że do tych osób przede wszystkim skierowana jest ta oferta. Zatem ważne jest to, że nie zostaliśmy tym samym zostawieni sami sobie. I że nawet jeżeli wymiary naszych mebli odbiegają od standardowych, zawsze znajdzie się ktoś, kto się nad nimi pochyli.