Domowe porady

Akcesoria do basenu ogrodowego – sprawdź, czego potrzebujesz!

Planując zakup basenu ogrodowego, warto od razu zastanowić się nad nabyciem akcesoriów zapewniających bezpieczne korzystanie z kąpieli. W tym zakresie wybór jest obecnie ogromny, niemniej jest kilka rzeczy, które trzeba obowiązkowo posiadać.

Pompa filtrująca

Bez pompy filtrującej nie da się mówić o utrzymaniu wody w basenie w należytej czystości. Oczywiście należy zaopatrzyć się w pompę w komplecie z filtrami, które co jakiś czas wymagają wymiany. Cena pompy jest uzależniona głównie od rodzaju, modelu oraz renomy producenta. Średniej klasy pompa to wydatek rzędu mniej więcej 200-400 zł. Trzeba też pamiętać o dopasowaniu jej do wielkości basenu.

 

Chemia basenowa

Czysta woda w basenie to absolutna podstawa, dlatego pompa filtrująca potrzebuje solidnego wspomagania w postaci  chemii basenowej. W sklepie S-MUMO dostępna jest ona w formie granulek, proszków oraz preparatów w płynie. Najbardziej polecana jest chemia na bazie chloru, który wyróżnia się doskonałymi właściwościami bakteriobójczymi. Jeśli specyficzny zapach chloru komuś bardzo przeszkadza, powinien od czasu od czasu przeprowadzić ozonowanie wody w basenie.

 

Zestaw czyszczący

Przyrządy do czyszczenia to kolejne akcesoria basenowe, które trzeba koniecznie kupić. Na taki zestaw składają się siatka oraz kij teleskopowy – służą one do wyławiania z wody większych zanieczyszczeń takich jak np. liście oraz inne części roślin. Średnia cena kompletu to kilkadziesiąt złotych.

 

Drabinka

Drabinka basenowa zapewnia bezpieczne korzystanie z basenu zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Wybrany model powinien mieć stopnie wykończone antypoślizgowym materiałem. Bardzo często baseny stelażowe oraz rozporowe są sprzedawane od razu w komplecie z drabinkami, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

 

Pokrywa

Pokrywa to jeszcze jedna niezbędna rzecz, w jaką trzeba się zaopatrzyć przy okazji zakupu basenu. To świetna ochrona przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, gdy akurat basenu nikt nie korzysta. Zadaszenie pomaga również w utrzymaniu temperatury wody na stosownym poziomie.