Meble dla domu

Biurko z palet, biurko z nadstawką… 5 pomysłów na oryginalne biurko

Biurko niewątpliwie jest jednym z ważniejszych mebli, czy to w domu, czy właśnie w biurze. To blat roboczy, który pozwala nam realizować swoje obowiązki szkolne i służbowe. Do dyspozycji mamy wiele ich rodzajów, warto więc przyjrzeć się kilku bardziej oryginalnym przykładom.

Biurko, czyli mebel przystosowany do pracy

Przyglądając się ofertom sklepów, łatwo zauważyć, że do dyspozycji mamy bardzo szeroki wybór tych produktów. Większość z nich jest do siebie łudząco podobna, zwłaszcza jeżeli chodzi o samą konstrukcję, ponieważ wielkość, kolorystyka czy funkcjonalność mogą być różne. Wśród wielu propozycji znajdzie się też te bardziej oryginalne i mniej typowe, czego przykładem są choćby biurka wykonane z palet czy takie z nadstawkami. To jednak nie koniec i warto przyjrzeć się im bliżej.

1. Biurko z nadstawką

Szczerze mówiąc jeszcze kilkanaście lat temu, biurka z nadstawkami były pewnym standardem, zwłaszcza w pokojach uczniów. Oprócz blatu z szafką czy półką często mebel ten był zaopatrzony w dodatkowe wyposażenie, które znajdowało się tuż nad przestrzenią roboczą. Mogła być to dodatkowa półka czy półki oraz regały, gdzie stawiało się komputer czy potrzebne do pracy i nauki akcesoria. Mogło być to mniej lub bardziej funkcjonalne, w zależności od modelu.

Jak wybrać biurko z nadstawką doradza serwis biurka.com.pl, zerknij jeśli jesteś zainteresowany tym oryginalnym modelem. Odpowiednio dobrane biurka z nadstawką, będą nie tylko elegancko się prezentować, ale co ważniejsze – będą praktyczne, dając funkcjonalną przestrzeń idealną do pracy.

2. Biurko z palet

Jeżeli jesteśmy fanami oryginalności i nietypowych rozwiązań, spodobać może się biurko wykonane z palet. Ostatnimi czasy palety jako takie stały się bardzo popularne i często wykonuje się z nich różne meble. To wyższy poziom recyklingu, dzięki któremu zamiast coś wyrzucać, możliwe jest jego ponowne wykorzystanie. Taki mebel da się wykonać samodzielnie, ale nie brakuje producentów, którzy wykorzystują właśnie ten materiał. Z pewnością biurko takie będzie wyróżniało się swoim surowym, naturalnym wyglądem i może wpasować się do wielu aranżacji.

3. Biurko antyczne

Czy starocie są nudne i nieciekawe? Nic z tych rzeczy, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę prawdziwe antyki i zabytki. Ostatnimi czasy stały się one bardzo popularne, ponieważ cechują się nie tylko oryginalnym i nietypowym wyglądem, ale mają też w sobie duszę. Czasami zresztą nie trzeba nawet szukać daleko – jeżeli mamy gdzieś dość stary mebel, ale nie chcemy go jeszcze wyrzucać, zawsze możliwe jest jego odrestaurowanie i odnowienie. Włożenie odrobiny wysiłku może sprawić, że zyska się coś niezwykłego i oryginalnego.

4. Biurka podwieszane

Ciekawym rozwiązaniem jest także wybór biurka podwieszanego, choć może słowo „biurko” będzie tu nieco na wyrost. W praktyce mamy do czynienia po prostu z odpowiedniej wielkości blatem, który mocowany jest do ściany za pomocą wsporników. Oczywiście znajdzie się modele z dodatkowymi półkami, szufladami czy nawet nadstawkami, ale funkcjonalność będzie zależała wyłącznie od nas. Można kupić gotowe, albo zrobić je samodzielnie.

5. Biurko regulowane

Najczęściej biurko kojarzy nam się z blatem i nogami, które stabilnie stoją na podłodze i się nie ruszają. Na rynku dostępne są także biurka regulowane, które pozwalają między innymi na ustawienie wysokości oraz kąta nachylenia blatu. Najczęściej mówi się o nich w kontekście uczniów klas początkowych, jednak z powodzeniem może wybrać je każdy. Regulacja może być ręczna lub elektryczna, a sam mebel wykonany z różnych materiałów. Znajdzie się więc klasyczne modele i takie bardziej nowoczesne, które dodatkowo nierzadko mają dodatkowe funkcjonalności choćby w postaci podświetlenia, wysuwanych półek oraz szafek.