Informacje

Mycie elewacji – jak wybrać odpowiednią firmę?

Mycie przemysłowe z całą pewnością bardzo mocno wpływa na wizerunek firmy. Jeżeli naszym biurem jest szklany biurowiec, a widoczne są na nim ślady brudu i zanieczyszczeń, może to źle świadczyć o naszej firmie. Często zastanawiamy się, w jaki sposób można umyć okna na wyższych piętrach naszego budynku? Odpowiedzią jest oczywiście alpinizm przemysłowy, czyli mycie elewacji na wysokości.

Na czym polega mycie elewacji za pomocą technik dostępu linowego?

Mycie za pomocą technik alpinizmu przemysłowego to doskonały sposób na umycie wszelkich zanieczyszczeń z elewacji na sporych wysokościach. Profesjonalna firma zajmująca się usługami alpinistycznymi jest w stanie dotrzeć do nawet najtrudniej dostępnych miejsc. Bardzo ważną czynnością jest oczywiście uprzednia analiza miejsca pracy. Specjalista dzięki temu będzie doskonale wiedział, jakich technik należy użyć, aby osiągnąć zamierzony efekt. Ważnym elementem jest wybór środków czystości dostosowanych do materiału z którego wykonana jest elewacja. 

Przykłady prac, które wchodzą w skład mycia przemysłowego:

  • mycie elewacji drewnianych i kamiennych;
  • czyszczenie bloków, domów oraz kamienic;
  • mycie silosów i kominów;
  • uzupełnianie ubytków w elewacji;
  • impregnacja elewacji.

Jak wybrać profesjonalną firmę?

Kluczowym elementem przy pracach związanych z organizacją mycia przemysłowego, jest oczywiście wybór odpowiedniej firmy. Powinna ona zająć się tym tematem w sposób skuteczny i profesjonalnym. 

Co powinno charakteryzować taką firmę? 

Mycie elewacji to przede wszystkim profesjonalizm. Firma powinna posiadać wszelkie potrzebne uprawnienia do pracy na wysokościach. Brak takich pozwoleń przy nieszczęśliwy wypadku może stanowić bardzo duży problem. Nie bez znaczenia jest również zachowanie bezpieczeństwa prac. Firma powinna posiadać odpowiedni sprzęt do asekuracji.

Sprzęt

Alpinizm przemysłowy wymaga również specjalistycznego sprzętu. Tylko firma z odpowiednim wyposażeniem pracownika wysokościowego, będzie mogła w skuteczny sposób wykonać swoje zadanie. Każdy z takich pracowników powinien mieć nie tylko zgody na pracę wysokościowe, potwierdzone odbycie odpowiednich szkoleń ale również umiejętności potwierdzone zdobytym doświadczeniem. Gwarantuje to szybkie i skuteczne wykonanie pracy. 

Przykładem może być firma Ropeexpert, która już od kilku lat świadczy wysokiej jakości usługi alpinistyczne.

Wybór odpowiedniej firmy na pewno nie będzie łatwy. Firm usługowych w tym zakresie powstaje coraz więcej i to naszym zadaniem będzie wybranie tej odpowiedniej. Bardzo często po pierwszym skorzystaniu z usług alpinistycznych, decydujemy się w późniejszym czasie na wybór tej samej firmy. Jest to podyktowane tym, że znacznie przyśpiesza to cały proces przygotowania. Firma alpinistyczna od razu będzie wiedziała, jakich detergentów oraz jakich sposobów należy użyć, aby osiągnąć zamierzony efekt. Przy dłuższej współpracy możemy stosunkowo często liczyć na rabat lojalnościowy, który z całą pewnością pozytywnie wpłynie na nasz budżet firmowy.