Dom dla rodziny

Garnki ze stali nierdzewnej

W obecnym czasie oferta garnków jest naprawdę spora, dlatego coraz więcej osób spotyka się z problemem dotyczącym wyboru odpowiednich garnków do swojej kuchni. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z rodzajami materiałów, które są używane do do ich produkcji, oraz rodzajami powłok, bowiem poprzez takie rozwiązanie wybór garnków będzie o wiele łatwiejszy. W poniższym artykule dowiesz się między innymi dlaczego warto używać garnków ze stali nierdzewnej oraz wiele innych, ciekawych informacji!

Garnki ze stali nierdzewnej

Na samym początku warto zaznaczyć, iż garnki ze stali nierdzewnej to jeden z najbardziej popularnych rodzajów garnków które można spotkać w supermarketach. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż stal nierdzewna to silny i trwały materiał, który idealnie nadaje się do wykorzystania w kuchni, garnki wykonane ze stali nierdzewnej są niezwykle odporne na korozję a także na wysokie temperatury. Szczególnie rekomendowana stal podczas zakupu to ta o symbolu 18/10, gdyż jest to stal wyróżniająca się bardzo wysoką jakością, zawierająca 18% chromu i 10% niklu. O czym warto pamiętać? To fakt, iż chrom jest odpowiedzialny za ochronę zarówno przed korozją jak i rdzą, natomiast nikiel nadaje stali odpowiedniego połysku.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru garnków ze stali nierdzewnej?

Powinieneś wiedzieć, aby podczas zakupu garnków wykonanych ze stali nierdzewnej zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, między innymi:

  • zaleca się wybór stali najwyższej jakości
  • należy pamiętać, aby stal nierdzewna zapewniała równomierną dystrybucję ciepła przechodzącą przez dno, bowiem jest to główne ogniwo, które nagrzewa garnek
  • najlepszym wyborem jest zakup dna, które składa się z kilku warstw, gdyż takie rozwiązanie zapewnia najszybsze nagrzewanie.

Garnki ze stali nierdzewnej- dlaczego warto?

Przede wszystkim warto dodać, że stal nierdzewna jest świetnym materiałem, zatem zakup garnków wykonanych z tego rodzaju materiału to inwestycja na wiele lat. Z tego powodu większość garnków wykonanych ze stali nierdzewnej jest stosowana w profesjonalnych restauracjach, dużą zaletą ich wykorzystania jest fakt, iż przyrządzone potrawy nie przywierają. Szybkie nagrzewanie sprawia, że użytkowanie tego typu garnków jest nie tylko szybkie, ale również energooszczędne! Sprawdź duży wybór garnków na https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/garnki-211.html

Jak odpowiednio dbać o garnki ze stali nierdzewnej?

Należy pamiętać, aby podczas mycia nie używać w żadnym wypadku gąbek o szorstkiej powierzchni, gdyż może to skutkować porysowaniem! Zaleca się, aby do tego celu używać gorącej wody oraz płynu do mycia naczyń, garnek wypełniony płynem i gorącą woda należy zostawić na około 20 minut, aby brud mógł odejść od powierzchni.