Dom dla rodziny

Czy warto kupić nowe mieszkanie na przedmieściach Szczecina?

Szczecin to jeden z najatrakcyjniejszych rynków mieszkaniowych w Polsce. Lokale mieszkalne w centrum miasta wciąż cieszą się ogromną popularnością, ale nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają mieszkania na przedmieściach.

Lokalizacja a przeznaczenie mieszkania

Decydując się na zakup mieszkania w stolicy województwa zachodniopomorskiego, trzeba pamiętać o paru istotnych kwestiach. Jedną z nich jest przeznaczenie mieszkania. Najwięcej osób wciąż kupuje nowe lokale z myślą o zaspokojeniu własnych potrzeb, ale dla wielu nabywców mieszkanie to świetna inwestycja, na której można zarobić z tytułu najmu. W przypadku mieszkań na wynajem bardziej opłaca się postawić na centrum Szczecina. Nowe osiedla, jakie powstają w centrum oraz najbliższych okolicach, dają duże możliwości, jeśli chodzi o metraż i standard mieszkania. Na wynajem lepiej kupić mniejsze lokum, gdyż łatwiej będzie znaleźć na nie chętnych.

Dlaczego warto zamieszkać na przedmieściach Szczecina?

Jest wiele powodów, dla których opłaca się kupić nieruchomość na przedmieściach Szczecina. Nowe inwestycje mieszkaniowe, takie jak np. osiedle Nowe Warzymice budowane przez firmę Ronson, są idealne dla rodzin z dziećmi i osób szukających spokoju. Na przedmieściach można odpocząć od miejskiego zgiełku, a duża ilość terenów zielonych sprzyja rekreacji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Najlepsze lokalizacje, jak ta wspomniana powyżej, zapewniają mieszkańcom wszelakie udogodnienia i są znakomicie skomunikowane z pozostałymi częściami miasta. Dużym ich plusem jest również to, że mieszkania są tu zwykle tańsze niż w centrum, co dla potencjalnych nabywców jest istotnym argumentem. Na korzyść terenów podmiejskich przemawia i to, że rozwijają się one bardzo dynamicznie, dlatego deweloperzy w Szczecinie chętnie wybierają je jako miejsce na inwestycje. Niekwestionowaną zaletą przedmieścia jest też to, że łatwiej dostać się stąd na autostradę czy drogę szybkiego ruchu – bez konieczności przejazdu przez całe miasto, co w godzinach szczytu bywa nie lada wyzwaniem.