Dom dla rodziny

Idealna lampa do kuchni – jak ją wybrać?

Chyba w większości domów i mieszkań kuchnia to warsztat pracy, gdzie domownicy spędzają sporą część dnia. To właśnie tutaj przygotowujemy posiłki, spożywamy je i sprzątamy. Istotne jest zatem, aby cała powierzchnia była odpowiednio oświetlona, co znacznie ułatwi nam funkcjonowanie i pozwoli na dokładniejsze sprzątnięcie zanieczyszczeń powstałych podczas wspólnego gotowania. Jakie zatem oświetlenie będzie optymalne dla potrzeb tego typu wnętrza? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Jaki rodzaj lampy sprawdzi się w kuchni?

Jak wiadomo, na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, które jednak nie zawsze sprawdzą się w kuchni. Lampy sufitowe do kuchni powinny mieć przede wszystkim odpowiednią wielkość, dzięki czemu dokładnie oświetlą każdą część roboczą i nadadzą wnętrzu odpowiedniego klimatu. Kuchnie nowoczesne bardzo często są wyposażone w listwy z reflektorami, które nadają industrialnego i minimalistycznego charakteru. Ich największą zaletą jest możliwość regulacji kierunku oraz kąta nachylenia, dzięki czemu kierujemy strumień światła w miejsce, gdzie w danym momencie najbardziej go potrzebujemy.

W klasycznych kuchniach sprawdzą się z kolei żyrandole. Mowa tutaj o modelach, które swoim kształtem przypominają antyczne świeczniki i są zdecydowanie bardziej ozdobne niż reflektory. Nie oznacza o jednak, że w nowoczesnych pomieszczeniach musimy rezygnować z takiego rozwiązania. Na rynku dostępne są produkty dedykowane konkretnym stylom aranżacyjnym, dzięki czemu z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego. 

Z jakiego materiału lampa do kuchni?

Lampy sufitowe do kuchni powinny być wykonane z materiału, który jest łatwy do czyszczenia. Mowa tutaj przede wszystkim o szkle oraz metalach. Lampy szklane są bardzo uniwersalne, co sprawia, że sprawdzą się zarówno w wydaniu nowoczesnym, jak i klasycznym. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość umieszczenia w środku ozdobnej żarówki, która dodatkowo będzie stanowić element dekoracyjny. W kuchniach minimalistycznych bardzo dobrze prezentują się z kolei takie materiały jak metal czy miedź. Są one bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne a ich wyczyszczenie nie powinno stanowić problemu nawet dla największych wrogów sprzątania. 

Jeśli zależy nam na rozwiązaniu, które będzie tanie ale jednocześnie efektowne, warto zdecydować się na lampy sufitowe do kuchni wykonane z plastiku. Są to modele, które od lat niezmiennie cieszą się popularnością prawdopodobnie właśnie ze względu na niską cenę. Bez obaw – dobrze dobrane oświetlenie wykonane z tego materiału wcale nie musi wyglądać tandetnie. Wystarczy wnikliwie poszukać, aby znaleźć prawdziwe dekoracyjne perełki.

Lampy do kuchni, do salonu a może oświetlenie tarasowe? Wszystkie te produkty znajdziesz w sklepie https://boxlab.pl/