Informacje

Czym są akustyczne i antywłamaniowe drzwi wejściowe?

Drzwi dźwiękoszczelne, często potocznie nazywane drzwiami dźwiękoszczelnymi lub akustycznymi, to drzwi funkcjonalne, które posiadają właściwości dźwiękoszczelne.

Stosowane są tam, gdzie należy znacznie zmniejszyć narażenie na hałas. Jeśli chodzi o izolacyjność akustyczną drzwi, ważne jest stosowanie sprawdzonych elementów oraz przestrzeganie atestu producenta. Aby zapewnić funkcjonalność – izolację akustyczną – należy je montować zgodnie z instrukcją producenta. Obejmuje to również wybór odpowiednich dźwiękoszczelnych drzwi i identyfikację wszelkich wtórnych ścieżek dźwiękowych. Jeśli hałasy, które mają być wyeliminowane znajdą inne przejście, drzwi dźwiękoszczelne to tylko część rozwiązania.

Jakie są zalety drzwi akustycznych?

Oprócz spokojniejszego życia codziennego, izolacyjność akustyczna drzwi wewnętrznych zapewnia również wymierną jakość życia w postaci niezakłóconego snu, skupionej nauki czy możliwości dyskretnej rozmowy. Zalety drzwi dźwiękoszczelnych w skrócie:

  • Cisza i spokój w mieszkaniu, na przykład dzięki tłumieniu hałasu z klatki schodowej na zewnątrz
  • Cisza w sypialni na spokojną noc
  • Redukcja niepokojących dźwięków, które czasami są odbierane nieświadomie
  • Bądź bardziej produktywny w biurze
  • Bezpieczna prywatność: Mniej hałasu — na przykład treści prywatnej rozmowy — wydostaje się na zewnątrz.

Czym są drzwi antywłamaniowe?

Drzwi antywłamaniowe znane są najczęściej z branży obiektowej, przemysłowej lub usługowej. Coraz częściej wykorzystywane są w warsztatach, ale także w kancelariach i praktykach lekarskich. Ochronisz się przed włamaniem i ogniem. Ale drzwi antywłamaniowe są również coraz bardziej poszukiwane w prywatnych gospodarstwach domowych. Zwłaszcza, że ​​od 2012 roku liczba włamań stale rośnie.

Prawdą jest, że drzwi wejściowe do domu rzadko są pierwszym punktem kontaktu dla złodziei, ponieważ włamywacze przechodzą najczęściej przez piwnicę. Niemniej jednak warto zainstalować drzwi antywłamaniowe. Nie tylko w salonie, ale również w piwnicy, na strychu czy w pralni takie drzwi zapewniają również doskonałą ochronę przeciwpożarową i dymoszczelną. Jeśli myślisz o nowych drzwiach wejściowych, powinieneś wziąć pod uwagę wszelkie możliwe warianty.

Porównanie oraz podsumowanie

Przede wszystkim możliwe staje się połączenie drzwi antywłamaniowych z akustycznymi. Po co masz się męczyć z hałasem od sąsiadów lub bać się włamań? Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla firm oraz gospodarstw domowych. Chociaż nawet najbezpieczniejsze drzwi wejściowe nie zapewniają 100% ochrony przed próbami włamań, bezpieczeństwo można znacznie zwiększyć za pomocą różnych środków.

Przy zakupie określona klasa odporności dostarcza ważnych informacji, a dodatkowe środki, takie jak elektryczny system dostępu i system alarmowy, mogą jeszcze bardziej zwiększyć ochronę. Izolacja akustyczna staje się coraz ważniejsza. Znajduje to odzwierciedlenie z jednej strony we wzroście potrzeb mieszkańców i użytkowników bloków mieszkalnych, ale z drugiej strony także w rosnącej liczbie skarg i postępowań sądowych przez hałas od sąsiada. Bez względu na to, czy wybierzesz drzwi antywłamaniowe lub akustyczne, będziesz zadowolony z twojego wyboru.