Meble dla domu

Czym się kierować wybierając łóżko dla dziecka?

Łóżeczko do spania jest najważniejszym elementem wyposażenia pokoju dziecka. W sklepach meblarskich możemy znaleźć wiele różnych atrakcyjnych łóżek. Zanim jednak zdecydujemy się na ostateczny zakup, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mają duże znaczenie, aby wybrać odpowiedni mebel.

Łóżeczka drewniane dla dzieci dopasowane do wieku

Przeglądając łóżeczka drewniane dla dzieci, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wzrost i wiek malucha. Najczęściej pierwsze łóżko posiada długość 120 cm.

Kiedy dziecko będzie miało już przynajmniej 3 lata, to wtedy możemy wymienić je na większe o wymiarach 140 × 70 cm. Nie warto kupować łóżka takiego jak dla osoby dorosłej, ponieważ dziecko mogłoby się w nim nie czuć komfortowo. Mebel o długości 140 cm w zupełności wystarczy na kilka lat, aż dziecko nie pójdzie do szkoły.

Dla najmłodszych dzieci najlepsze są łóżka z barierką, dzięki czemu podczas snu zabezpieczone jest ono przed upadkiem na podłogę. Później, gdy nie będzie już potrzebna, barierka może zostać się zdemontowana. Podczas zakupów warto także zwrócić uwagę na ostre krawędzie łóżeczka, o które mógłby się maluch uderzyć.

Co jeszcze wziąć pod uwagę wybierając łóżko drewniane dla dziecka?

Decydując się na zakup łóżeczka drewnianego dla dziecka, musimy wziąć pod uwagę również względy praktyczne. Powinniśmy zastanowić się nad tym, czy będą potrzebne pojemniki na pościel, ponieważ w każdym małym pokoju jest to bardzo przydatne.

W niektórych łóżkach dostępne są dodatkowe szufladki, gdzie można przechowywać zabawki oraz książki dziecięce. Warto więc zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy takich dodatkowych schowków.

Łóżko drewniane dla dziecka z efektywnym wyglądem

Zawsze, kiedy decydujemy się na zakup czegokolwiek do pokoju dziecka, to musimy mieć również pewność, że będzie się to dziecku podobało. Warto więc wybrać łóżko drewniane, które posiada przyjemny wygląd. Maluch będzie wtedy dobrze czuł się we własnym pokoju i chętnie wypoczywał w łóżeczku.

W obecnych czasach firmy meblarskie oferują różnorodne produkty dla dzieci. Możemy zdecydować się na standardowy model łóżka dziecięcego, ale także postawić na coś nowoczesnego.

Bardzo ciekawym pomysłem są łóżeczka, które swoim wyglądem przypominają samochody albo statki. Można znaleźć modele zaprojektowane dla księżniczki, jak i małego chłopca, który jest piłkarzem.

Dla nieco starszych dzieci można wybrać model trochę skromniejszy. Dziecko, które już potrafi mówić, samo może wybrać kolor, a nawet wygląd swojego nowego łóżeczka drewnianego.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby łóżko miało odpowiednie rozmiary. W przypadku najmłodszych najistotniejsza kwestia dotyczy oczywiście bezpieczeństwa.

Dobrze jest więc wziąć pod uwagę zainteresowania malucha, ale również potrzeby związane z przechowywaniem pościeli oraz ograniczoną ilością miejsca w pokoju. Pozwoli to wybrać najlepsze łóżko, w którym maluch będzie bezpieczny i chętnie będzie tam spał.