Informacje

Jak działają mobilne aplikacje do parkowania?

Zostawienie samochodu na płatnym parkingu bez dokonania dopłaty kończy się zwykle tym, że auto zostaje odholowane. Nie zawsze jest to celowe unikanie płacenia, czasami po prostu wykupiło się bilet na zbyt krótki czas. Takich wpadek pomagają uniknąć aplikacje. Jak się z nich korzysta?

Zakładanie konta

Aplikacja do parkowania jest darmowa, trzeba ją tylko pobrać na swój telefon, wyszukując na przykład parkowanie aplikacja Elbląg. Po zainstalowaniu trzeba się w aplikacji zarejestrować i aktywować konto. Aplikację Pango można połączyć z kartą płatniczą, drugą opcją jest doładowanie konta w przedpłacie – z tej kwoty system będzie pobierał pieniądze na zakup biletu parkingowego. Ostatni krok to oznaczenie samochodu specjalnym identyfikatorem, dzięki któremu system będzie bez problemu rozpoznawał parkujące auto.

Gdzie można korzystać z mobilnej aplikacji?

Większość miast wprowadza system zdalnego opłacania miejsc parkingowych, można to sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę parkowanie aplikacja Gdański pojawia się wtedy informacja o tym, czy w danym miejscu da się skorzystać z tego rozwiązania. Aplikacja nie jest przypisana do jednej miejscowości, więc jak najbardziej można w ten sposób płacić za parkingi podróżując po całym kraju.

Czy aplikacja jest droższa od parkomatu?

Opłaty za parkowanie są dokładnie takie same, niezależnie od tego, czy kupuje się bilet tradycyjnie w parkomacie, czy też robi się to poprzez aplikację w telefonie. Ceny zależą od konkretnego miejsca, co łatwo sprawdzić precyzując zapytanie, ile na przykład kosztuje parkowanie aplikacja Kołobrzeg. Za korzystanie z aplikacji nie są pobierane opłaty i nie ma znaczenia, jak często się z niej korzysta.

Jak naliczane są opłaty?

Po zalogowaniu do aplikacji kierowca wybiera sposób naliczania opłat – można wykupić bilet za określoną kwotę albo na określony czas. Jest też wygodna opcja start/stop, którą uruchamia się w momencie zaparkowania i wyłącza podczas odjazdu. Wszystkie dane związane z parkowanie aplikacja Sopot można sprawdzić w zakładce „historia”.