Dom dla rodziny

Dlaczego moskitiera jest najlepszym sposobem na owady?

Jedną z największych wad cieplejszych miesięcy są hordy owadów, które wlatują do Twojego mieszkania lub domu za każdym razem, gdy otwierasz okna. Możesz chronić się przed owadami na wiele różnych sposobów, które mogą być mniej lub bardziej skuteczne. Sposobem na ochronę na który warto zwrócić uwagę jest zainstalowanie mocnej moskitiery.

Niezbędny element na czas letni

Moskitiery to specjalny rodzaj gęsto tkanej siatki stosowanej jako mechaniczna bariera przed owadami. Ludzie wykorzystywali takie konstrukcje od czasów starożytnych, ale zaczęły być popularne dopiero w XVIII w. Dziś są one dość powszechne. W przeszłości wykonywano je głównie z bawełny, potem z nylonu lub poliestru. Obecnie stosuje się również znacznie trwalsze materiały, takie jak włókno szklane czy PCV. Siatka fizycznie blokuje owady, uniemożliwiając im, przedostanie się do wnętrz pomieszczeń. Moskitiery zwykle umieszcza się w oknach i drzwiach. Można je zamontować na stałe lub tymczasowo, zależy to tylko wyłącznie od nas. Z pewnością podnosi to jakość życia, w cieplejszych miesiącach. Jeśli dbanie o środowisko naturalne jest dla nas ważne, powinniśmy wybrać moskitierę, a nie szkodzić wszystkim owadom substancjami chemicznymi.

Jeżeli szukasz rozwiązania, które zapewni ci najwyższy komfort przez długi czas, to najlepszym wyborem będzie zakup moskitiery na wymiar od firmy Roltex w Lublinie – https://polskierolety.pl/oferta/moskitiery/, które idealnie przylegają do ram okiennych, dzięki czemu żaden nieproszony owad nie przedostanie się do środka wnętrza.

Moskitiery na wymiar od firmy Roltex w Lublinie

Montaż moskitier

Moskitiery ramowe stały się bardzo popularne i są powszechnie montowane, charakteryzują się trwałością i solidnym wykonaniem. Polega to na umieszczeniu siatki z bardzo drobnymi oczkami w mocnej ramie, która jest montowana za oknem na haczykach. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ w razie potrzeby moskitierę można łatwo zdemontować z drzwi lub okna do oczyszczenia. Z kolei moskitiery montowane w drzwiach (wejściowych czy balkonowych) wykonane są z profilu aluminiowego i stanowią dodatkową parę drzwi. Dzięki zewnętrznej instalacji nie kolidują one z innymi roletami czy plisami.

Moskitiery okienne i drzwiowe – korzyści zdrowotne

Kolejną zaletą moskitier okiennych i drzwiowych jest to, że zmniejszają ilość pyłków przedostających się do domu. Może to być szczególnie ważne dla osób cierpiących na różne uczulenia i alergie. Co więcej, dzięki zamontowaniu moskitier, nie musimy już używać chemicznych środków owadobójczych, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie lub stan naszej skóry.

Jaką kwotę trzeba wydać?

Moskitiery stały się tak popularnym elementem wyposażenia domu w okresie letnim. Modele do samodzielnego montażu można znaleźć w sklepach budowlanych. Kupno takich tanich moskitier, niesie jednak za sobą ryzyko zawodu, spowodowane materiałami gorszej jakości. Najlepszym pomysłem będzie skontaktowanie się z firmą oferującą moskitiery na wymiar własnej produkcji. Ponadto sami możemy sobie nie poradzić z montażem moskitier np. na oknach dachowych. Na rynku istnieje wiele firm, oferujących pomoc w tym obszarze. Jedną z nich jest Roltex – producent rolet i moskitier w Lublinie (https://polskierolety.pl/), gwranatujący duży wybór akcesoriów okiennych oraz wysoką jakość w atrakcyjnej cenie. Rozpiętość cenowa zależy tutaj głównie od jakości i jest bardzo duża, od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za jedno okno. Cenną zaletą jest to, że moskitiery okienne nie wymagają kosztownej konserwacji. Nie zaleca się nawet używania silnych środków myjących do ich czyszczenia, wystarczy mydło i woda.