Dom dla rodziny

Drzwi zewnętrzne – postaw na jakość!

Decydując się na zakup drzwi wejściowych do domu, niejednokrotnie spotkać się można z ogromną rozpiętością cen. Czy warto przepłacać i inwestować w drogie drzwi zewnętrzne, czy może lepiej postawić na ich tańsze zamienniki? Czy jakość musi kosztować oraz co można zyskać, wybierając wejściowe modele z najwyższej półki cenowej?

Jakość w niskiej cenie – czy to możliwe?

Każdy lubi oszczędności. Dlatego poszukując rozmaitych elementów wykończenia domu, inwestorzy starają się wybierać w miarę tanie rozwiązania. Nie zawsze jest to jednak opłacalne. Okazuje się bowiem, że tanie drzwi zewnętrzne, kupowane u przypadkowego producenta, mogą przysporzyć więcej kłopotów niż korzyści. Podatne na uszkodzenia, szybko stracą swoje walory wizualne i… będą nadawać się wyłącznie do wymiany. Właśnie dlatego nieraz korzystniej jest zapłacić więcej, aby cieszyć się idealnymi drzwiami przez wiele lat.

Parametry drzwi wejściowych, za które warto zapłacić

Istnieje szereg aspektów, którymi cechują się drzwi zewnętrzne i na które należy zwrócić szczególną uwagę, aby mieć pewność satysfakcji z dokonanej inwestycji. Wśród nich z pewnością wymienić należy:

· wytrzymałość – cecha ta wynika zazwyczaj z grubości skrzydła drzwiowego i zastosowanych do jego produkcji materiałów. Renomowane marki wykorzystują do tworzenia swoich produktów najlepsze surowce, aby odpowiedzieć na wymóg odporności na uszkodzenia i działanie potencjalnie szkodliwych czynników zewnętrznych;

· poziom izolacyjności termicznej – jest to szczególnie ważne w chłodniejszych porach roku, gdy na zewnątrz panuje nieprzyjemna aura, a niskie temperatury dają się we znaki. Aby zapobiec wychładzaniu pomieszczeń, warto postawić na solidne drzwi wejściowe, które stanowić będą skuteczną barierę przed zimnem;

· poziom izolacyjności akustycznej – to dość istotna cecha, jeśli budynek znajduje się w hałaśliwej okolicy lub gdy drzwi wejściowe montowane są do mieszkania w bloku. Wtedy każdy sposób na stłumienie zewnętrznych dźwięków jest na wagę złota, dlatego parametr taki w drzwiach wejściowych warto uwzględnić podczas zakupu.

Elegancki design jest wart swej ceny

Oczywiście wygląd również ma znaczenie. Dlatego wybierając drzwi zewnętrzne, należy zwracać uwagę na ich estetykę, aby wpisały się w ogólny wystrój przestrzeni, a także odpowiadały na indywidualne preferencje. Warto pamiętać, że dobrej jakości drzwi zostaną zamontowane na wiele lat, co także jest argumentem przekonującym, aby wybierać wyłącznie perfekcyjnie dopasowane produkty.

Zakup na lata – wyłącznie markowe drzwi

System drzwiowy musi działać niezawodnie. To on odpowiada bowiem za bezpieczeństwo budynku i jego mieszkańców, a także za wygodę użytkowania. Skutecznie działające drzwi wejściowe umożliwiają swobodne przemieszczanie się pomiędzy ogrodem a wnętrzem mieszkania, a także stanowią wizytówkę domu. Właśnie dlatego nie warto na nich oszczędzać, gdyż nawet duży wydatek zwróci się w postaci użytecznych, ładnych i komfortowych drzwi.