Dom dla rodziny

Filtr pod zlew – jakie daje korzyści?

Chcesz cieszyć się czystą i smaczną wodą prosto z kranu w swoim domu? Jest na to prosty sposób! Filtr pod zlew nie tylko zadba o dobrą jakość wody, ale także o Twój portfel, zdrowie i środowisko!

Filtr pod zlew jest coraz częściej spotykany w naszych domach, a także barach czy restauracjach. Dzięki niemu możemy mieć nieograniczony dostęp do smacznej i czystej wody. Ale nie tylko. Dzięki niemu nie musimy nadwyrężać kręgosłupa i dźwigać ciężkich butelek lub zgrzewek ze sklepu do domu. Nie płacimy też za wodę butelkowaną generując spore oszczędności i ograniczamy ilość plastiku, który zużywamy. Ale po kolei.

Filtr pod zlew – korzyści dla zdrowia

Filtry do wody na dobre wpisały się już w naszą codzienność. Popularne są m.in. dzbanki z filtrem czy butelki filtrujące, z których można korzystać w dowolnym miejscu, m.in. w podróży czy pracy. Filtry przepływowe różnią się od nich pod kilkoma względami.

Przede wszystkim sprawiają, że wodę możemy pić bezpośrednio z kranu. Ponadto, nie zajmują miejsca na blacie, a na dodatek – chronią domowe sprzęty AGD przed kamieniem.

Filtry podzlewowe są zalecane do każdej instalacji wodnej, oprócz oczyszczania wody i jej zmiękczania, podobnie jak dzbanki czy butelki redukują chlor (za sprawą filtra węglowego), a co za tym idzie – jego specyficzny zapach oraz smak. To z kolei poprawia smak przygotowywanych napojów i potraw. Za filtrowanie wody w sposób mechaniczny odpowiada filtr polipropylenowy. Z kolei filtr z żywicą jonowymienną zmiękcza wodę eliminując kamień i wydłużając żywotność sprzętów AGD. Filtr azotanowy usuwa azotany z wody pitnej i polecany jest szczególnie w przypadku domów z własnym ujęciem wody i gospodarstw hodowlanych. Szukasz filtra pod zlew? Więcej informacji znajdziesz na https://dafi.pl/filtry-przeplywowe/system-dafi-flow-comfort-filtr-d1-do-wody-pitnej-pod-zlew-kran.html.

Filtry przepływowe – oszczędność czasu, pieniędzy i energii

Filtr pod zlew to także duża wygoda – zwłaszcza w przypadku licznej rodziny. Nie trzeba kupować zgrzewek wody, a wystarczy… odkręcić kran. Także w przypadku osób starszych czy niemogących dźwigać ciężkich rzeczy jest to duże udogodnienie.

Generuje ono również spore oszczędności. Butelka wody półtoralitrowej to wydatek rzędu 2-3 złotych. Przy zakupie jednej butelki dziennie – wydatek miesięczny czy roczny jest już całkiem spory.

To wreszcie oszczędność naszej planety. Jedna jednorazowa butelka plastikowa rozkłada się kilkaset lat! Filtr pod zlew sprzyja idei less waste i pozwala chronić naszą planetę.