Dom dla rodziny

Jak pomalować ściany w pokoju dziecka?

Urządzasz pokój dziecka i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę? Opcji nie brakuje, a jak wiadomo, najczęściej zwraca się uwagę na to, by były to miejsca przytulne i miłe. Ważnym aspektem aranżacji z pewnością będą tutaj ściany i warto zastanowić się, w jaki sposób można je pomalować.

Jak urządzić pokój dziecka?

Dziecięce pokoje najczęściej urządza się tak, by mogły one stanowić idealną przestrzeń nie tylko do odpoczynku, ale i zabawy, czy w późniejszym czasie także do nauki. Zazwyczaj mają one bardziej fantazyjny wygląd, przez co pojawia się w nich większa paleta barw czy ozdobność, sięgając często po motywy baśniowe. Możliwości jest naprawdę dużo, a wiele inspiracji znajdziesz w internecie. Warto się nimi sugerować, ponieważ podpowiedzą, na co zwracać uwagę i co może się sprawdzić. Praktyczny i miły dla oka pokój dziecka urządzisz z pomocą tego poradnika, gdzie można zapoznać się z kilkoma podstawowymi wskazówkami. Opcji jest rzecz jasna więcej, dobrze jeżeli się ich poszuka.

Z pewnością istotnym aspektem, mającym duży wpływ na odbiór pokoju dziecięcego, będzie to, w jaki sposób zostaną pomalowane jego ściany. Chodzi tutaj nie tyle o rodzaj farb, ile o kolor, który będzie definiował charakter pomieszczenia. Warto przyjrzeć się kilku popularnym propozycjom.

Pokój dziecka w jednolitej barwie

Z pewnością jednym z popularniejszych rozwiązań jest po prostu pomalowanie pokoju na jednolity kolor, co oznacza, że każda ściana będzie miała tę samą barwę. Takie rozwiązanie wcale nie musi być nudne, zwłaszcza jeżeli położy się nacisk na ciekawe dodatki. W ten sposób coraz częściej maluje się pokoje dziecięce na biało, szaro, niebiesko, beżowo, zielono. Oczywiście w tym wypadku nie można zapomnieć o dodatkach, przydać mogą się choćby naklejki na ścianie, żeby urozmaicić wnętrze.

Ciekawe wzory na ścianie w pokoju dziecka

Jedną z opcji jest postawienie na geometryczne wzory na ścianach. Warto na przykład odmalować koła czy pasy, dzięki czemu jednolita kolorystycznie przestrzeń nabierze nowego charakteru. Są specjalne szablony czy taśmy malarskie, które to ułatwiają, w ten sposób wnętrze zostanie wyraźnie urozmaicone. Co istotne, jeżeli się zdecydujesz na takie rozwiązanie, należy pamiętać, aby nie przesadzić z ilością i na przykład zdecydować się na dany wzór tylko na jednej ścianie.

Kontrastowe ściany w pokoju dziecięcym

Czy czerń i biel będzie pasowała do pokoju dziecka? Jak najbardziej tak, zwłaszcza gdy urozmaici się je jeszcze innymi dodatkami w postaci różnych wzorów. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie tylko dla dorosłych. Oczywiście trzeba do tematu podejść rozsądnie i nie przesadzić, jeżeli stawia się na czerń, dobrze jeżeli nie będzie ona całkowicie dominować. Przydać może się choćby farba tablicowa, po której dziecko z powodzeniem może malować. Podobnie można robić też z innymi barwami, które są przeciwstawne. Kolorowe ściany mogą pobudzać kreatywność i  wyobraźnię.

Pomaluj pokój dziecka tak jak chce

Najważniejsze w tym wszystkim będzie to, by wziąć pod uwagę upodobania dziecka. To jakie kolory lubi czy jakie motywy. Można dostosować do nich kolory, wybrać odpowiednie szablony i naklejki, a następnie nanieść je na ściany.