Dekoracje

Jak spłaszczyć butelki do wina

Spłaszczone butelki na wino, to kreatywne rozwiązanie do recyklingu starych butelek wina, które są zbyt piękne, by je wyrzucić. Po spłaszczeniu butelki mogą służyć jako indywidualna grafika ścienna, kolorowe podpórki pod łyżki i eleganckie talerze do serwowania. Tworzą także wyjątkowy prezent dla przyjaciół lub rodziny.

Rzeczy, których potrzebujesz

 • Pusta szklana butelka wina
 • Wielka miska
 • Płyn do mycia naczyń
 • Wełna stalowa
 • Elektryczny piec do szkła
 • Drut do biżuterii (opcjonalnie)
 • Przecinak do drutu
 • Koraliki (opcjonalnie)

Krok 1: Zdejmij etykiety

Odklej ręcznie tyle etykiet, ile możesz. Spróbuj zdjąć większość papieru, pozostawiając lepką pozostałość na butelce.

Zdejmij etykietę ręcznie.

Krok 2: Namocz butelkę wina

Aby usunąć lepkie pozostałości i resztki etykiety, napełnij dużą miskę lub zlew ciepłą wodą. Dodaj 10 do 12 kropli płynu do naczyń do wody i obracaj butelkę w wodzie, aby równomiernie rozproszyć płyn. Umieść butelkę wina w wodzie z płynem do naczyń i odczekaj 15 do 20 minut.

Butelkę wina namoczyć w wodzie z mydłem przez 15-20 minut.

Krok 3: Szoruj klej i usuń papier

Użyj małego kawałka wełny stalowej, aby delikatnie wyszorować klej i papier z butelki. Nie szoruj za mocno, aby stalowa wełna zadrapała szkło. Po usunięciu wszystkich resztek kleju i papieru opłucz butelkę w zimnej wodzie i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Delikatnie wytrzyj klej i papier z butelki wełną stalową.

Krok 4: Dodaj drut i włóż do pieca

Jeśli planujesz użyć spłaszczonej butelki na wino jako sztuki ściennej, odetnij mały kawałek drutu o rozmiarze 14, przekręć go w dekoracyjny kształt lub po prostu go zakrzyw i wsuń do otworu butelki, aby górna część nadal się przykleiła na zewnątrz. Drut zostanie wtopiony w stopione szkło i pozwoli zawiesić spłaszczoną butelkę.

Upewnij się, że piec jest wyłączony i całkowicie schłodzony i delikatnie umieść butelkę wina w piecu.

Dodaj drut do zawieszenia i umieść butelkę wina w piecu.

Krok 5: Roztop butelkę w piecu

Upewnij się, że twoja butelka na wino jest umieszczona na półce pieca, a drut leży płasko. Zamknij drzwi pieca i włącz piec. Ustaw temperaturę pieca na 780 stopni Celsjusza i pozwól mu powoli osiągnąć tę temperaturę. Gdy piec osiągnie 780 stopni, zostaw butelkę w piecu na godzinę.

Wyłącz piec po tym, jak butelka będzie w piecu 780 stopni przez jedną godzinę, ale nie otwieraj pieca . Pozwól butelce ostygnąć w piecu przez co najmniej 24 godziny. Butelka musi ostygnąć powoli, aby uniknąć pękania – otwarcie drzwi pieca przed 24 godzinami spowoduje zbyt szybkie schłodzenie butelki.

Roztop butelkę w piecu w temperaturze 1450 stopni przez jedną godzinę.

OSTRZEŻENIE:

 • Nie podgrzewaj pieca. Wstępne podgrzewanie pieca jest nie tylko niezwykle niebezpieczne, ale jeśli butelka zostanie podgrzana zbyt szybko, rozpadnie się, a nie stopi.
 • Przeczytaj instrukcje na swoim piecu przed stopieniem butelki.

Krok 6: Usuń butelkę z pieca

Po wyłączeniu pieca przez co najmniej 24 godziny sprawdź temperaturę pieca na zewnętrznym wskaźniku temperatury, aby upewnić się, że został całkowicie schłodzony. Otwórz piec i usuń stopioną butelkę.

Wyjąć butelkę z pieca po ostygnięciu przez co najmniej 24 godziny.

OSTRZEŻENIE: Jeśli piec nie ma wskaźnika temperatury na zewnątrz, należy włożyć rękawice odporne na ciepło podczas wyjmowania butelki z pieca.

Krok 7: Dodaj ozdobne koraliki

Nałóż koraliki na kawałek drutu biżuteryjnego o rozmiarze 16 i owiń drut wokół szyi butelki. Po ustawieniu pożądanego układu kulek, skręć przewody mocno z tyłu butelki i użyj przecinaków do drutu, aby odciąć nadmiar drutu.

Do szyjki butelki dodaj ozdobne koraliki i drut.

Twoja nowa spłaszczona butelka wina jest teraz gotowa do zawieszenia jako sztuka lub jako jedyny w swoim rodzaju talerz serów.

Użyj nowej spłaszczonej butelki wina, aby przygotować elegancki talerz serów.

Jeden komentarz do “Jak spłaszczyć butelki do wina

 • Po spłaszczeniu butelki mogą służyć jako indywidualna grafika ścienna, kolorowe podpórki pod łyżki i eleganckie talerze do serwowania. Tworzą także wyjątkowy prezent dla przyjaciół lub rodziny.

Możliwość komentowania została wyłączona.