Meble dla domu

Jaki jest koszt nowoczesnej szafy na wymiar – dlaczego warto?

W ostatnich latach zmieniło się nasze podejście do meblowania wnętrz. Coraz bardziej cenimy sobie przestrzeń.. wolną od mebli! Nie oznacza to jednak, że z nich rezygnujemy. Chodzi o to, że koncepcja mieszkania, którego każdy pokój wyposażony jest w dużą szafę do przechowywania garderoby oraz, nie da się ukryć, wszystkiego, co uda się do niej schować, odchodzi do lamusa. Choć obrastamy w rzeczy jak nigdy dotąd, tryumfy święci inna koncepcja: jedna nowoczesna szafa na wymiar, która może mieć nawet charakter małego pomieszczenia, wyposażona w maksymalnie funkcjonalny system przechowywania. Ot, takie domowe centrum przechowywania. A co w poszczególnych pokojach? Mniejsze meble – bo liczy się przestrzeń!

Nowoczesne szafy na wymiar – zalety

Szafa zaprojektowana dla konkretnego użytkownika, uwzględniająca jego najbardziej nawet nietypowe potrzeby w kwestii przechowywania to przyszłość nowoczesnego meblarstwa. Indywidualizacja projektów zawsze wychodzi nam na dobre. To nie tylko gwarancja, że mebel nie będzie zbyt duży, nieustawny, mało atrakcyjny wizualnie i wreszcie mało pojemny albo wyposażony w półki, choć najbardziej potrzebujemy relingów. To także szansa na możliwość jego późniejszej rozbudowy.

szafy wnękowe

Do zalet szafy na zamówienie zaliczyć należy:

  • możliwość wykonania jej z nowoczesnych materiałów meblarskich (różne rodzaje płyt meblowych, tworzywa sztuczne, szkło hartowane), które są nie tylko atrakcyjne wizualnie i wytrzymałe, ale także pozwalają optycznie powiększyć i doświetlić przestrzeń (np. szklane czy lustrzane drzwi przesuwne),
  • możliwość wkomponowania mebla we wnękę, pod skosy dachowe, pod schody – we wszystkie miejsca, w które tradycyjna szafa nie pasuje, a które dają okazję do zaprojektowania nietypowych, ale funkcjonalnych systemów przechowywania,
  • możliwość późniejszej rozbudowy samej szafy albo systemu przechowywania, co eliminuje konieczność dokupywania nowych mebli, np. komód czy regałów.

Szafa na zamówienie – jak oszacować jej koszt

Zasada jest prosta: im bardziej szlachetny materiał, z którego zaprojektowana jest szafa, tym wyższa cena.

Na ostateczną cenę wpływają również:

  • System przechowywania. Obok standardowych półek szuflad i relingów możemy wybrać także: koszyki, pudełka i pojemniki na kółkach; pantografy tj. wieszaki z drążkiem, które z łatwością można ściągnąć niżej; wieszaki poprzeczne montowane są na praktycznej wysuwanej szynie; specjalne pionowe wieszaki do przechowywania pasków czy krawatów; wysuwany blat na buty, które przechowujemy z prawidłami wewnątrz; system drążków do przechowywania butów na obcasie itd. Każdy z tych elementów to dodatkowy koszt – ale też niezrównany komfort przechowywania i gwarancja utrzymania porządku.
  • Rodzaje zawiasów, uchwytów do drzwi, systemów spowalniających itd.
  • System drzwiowy (drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe, przesuwne, żaluzjowe itd.).
  • Wielkość szafy i stopień skomplikowania projektu (szafa narożna, pod skosami itd.).

Warto mieć świadomość, że nowoczesna szafa na wymiar, zaprojektowana z uwzględnieniem wszystkich potrzeb użytkownika to wydatek spory – choć nie zaporowy – ale jednorazowy i eliminujący kolejne wydatki na meble w przyszłości.

A co poza domowym centrum przechowywania?

Oczywiście mniejsze szafy tam, gdzie są naprawdę potrzebne, np. do pokoju dziecięcego czy domowego biura. Wtedy nie będą już przepastne, ciężkie, zagracające pomieszczenie. Te mniejsze meble także warto zaprojektować na miarę potrzeb każdego z domowników. Dzięki zabudowie od podłogi do sufitu i od ściany do ściany, nowoczesna szafa na wymiar pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń każdego pokoju, przedpokoju, sypialni. Oczywiście zasada od podłogi do sufitu i od ściany do ściany może zostać potraktowana wybiórczo: wąska wysoka szafa od podłogi do sufitu na pewno zajmie mniej miejsca, niż jej wersja także z opcją od ściany do ściany.

Nasz klient, nasz pan

Zamawiając szafę na wymiar masz gwarancję, że uwzględnione zostaną wszystkie twoje uwagi. Projektant nie będzie forsował swojej wizji idealnej szafy, choć na pewno podpowie rozwiązania materiałowe i techniczne, o których nie miałeś nawet pojęcia. Tak, przemysł meblarski rozwija się bardzo szybko, a kiedy spotkają się klient, który wie, czego chce oraz projektant, którego ogranicza jedynie wyobraźnia (i parametry twojego mieszkania, oczywiście) powstają koncepcje, które są satysfakcjonujące dla obu stron.

meble na wymiar

Podsumowanie

Nowoczesna szafa na wymiar, zaprojektowana z uwzględnieniem wszystkich potrzeb użytkownika to wydatek spory, ale jednorazowy i eliminujący kolejne wydatki na meble do przechowywania w przyszłości. Ostateczny koszt takiej szafy zależy od rodzaju użytych materiałów oraz jej wielkości. Szafa na zamówienie pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń każdego pokoju, przedpokoju, sypialni, biura. Zarówno drzwi, jak i wnętrza szaf (systemy przechowywania) na zamówienie wykonywane są na dowolny wymiar, zgodnie z potrzebami użytkownika, z najwyższą dbałością o ergonomię, wygodę oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni.

W przygotowaniu artykuły pomogła nam Julia Jasińska z Erton.pl, przedsiębiorstwa zajmującego się tworzeniem nowoczesnych mebli na zamówienie. Więcej informacji o szafach na wymiar można znaleźć tutaj – https://erton.pl/k/szafy/.