Dom dla rodziny

Jak urządzić dom na wsi

Urządzenie domu na wsi to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Ilość miejsca często jest spora, chociaż wiele osób woli cieszyć się większą działką, niż domem. Jak urządzić takie wnętrze, aby niepotrzebnie go nie zagradzać? Jakie dodatki sprawią, że nadamy domu nowoczesny wygląd i podkreślimy jego atuty? Czy styl domu na wsi musi być starodawny? Z pewnością te dylematy towarzyszą wielu z Was. Aby pomóc Wam z tym zagadnieniem, przygotowaliśmy krótki poradnik, który z pewnością pozwoli Wam cieszyć się pięknym domem w zjawiskowych okolicznościach przyrody.

Urządzamy dom na wsi

Oczywiście inny budżet będziemy mieli w przypadku nowego mieszkania niż podczas aranżowania stumetrowego domu. To, jak finalnie zakończy się remont, zależy również od tego, czy chcemy nawiązać do starodawnego klimatu, czy unowocześnić nasz przytulny domek. Istnieje wiele poradników dotyczących aranżacji zabytkowych wnętrz, dlatego skupiliśmy się na tym, jakie nowoczesne meble możemy posiadać w domach na wsi. Istnieje jednak kilka elementów wyposażenia, które nadadzą każdemu wnętrzu nowoczesny design bez konieczności nadwyrężania naszego portfela. Poniżej opisujemy kilka z nich.

Czas na sypialnię

W każdy mieszkaniu jednym z podstawowych mebli jest oczywiście łóżko. Istnieje wiele ciekawych aranżacji, które łączą ze sobą różne style. Możemy, bowiem posiadać nowoczesny materac i klasyczną ramę z elementami metalu, która wpisuje się w obecne trendy. Z reguły. W domu z reguły mamy większy metraż, więc warto pomyśleć o kąciku do czytania, czy relaksu, który zaaranżujemy w naszym domu. Świetnie wyglądają fotele z podnóżkiem, które często pokryte są ciekawym printami. Nie zapomnijmy również o małym stoliku i klimatycznej czarnej lampie, która sprawi, że sypialnia będzie przytulniejsza.

dom na wsi jak urządzić
Salon w domu na wsi

Aranżujemy kuchnię

W przypadku kuchni możemy naprawdę poszaleć! Tym bardziej że obecnie bardzo modne są kuchnie, które nawiązują stylem do poprzedniego wieku. Sam styl skandynawski, który z pewnością pozwoli cieszyć się pięknie i naturalnie oświetlonym pomieszczeniem, łączy ciekawe połączenia drewna idealnie sprawdzającego się właśnie w kuchni.

Wiele osób inwestuje również w wyspę, która na środku kuchni pełni często stół, przy którym jemy śniadania, czy plotujemy podczas przyjęć ze znajomymi. Ciekawie z pewnością wygląda, jeżeli dookoła pokryta jest kolorowymi płytkami na przykład z folkowym akcentem.

Spiżarnia

Dom na wsi to często spokój i ogromne dobrodziejstwa natury. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na domowe przetwory. Gdzie je trzymać, aby nie zagradzać kuchni? Spiżarnia z pewnością świetnie sprawdzi się w domu na wsi. Najczęściej połączona jest z kuchnią i posiada kilka półek, na których możemy przechowywać nasze słoiki.

Klimatyczna łazienka

Któż nie marzył o łazience z wanną na pięknych nóżkach? O ile nie brakuje w dzisiejszych czasach zwolenników pryszniców, o tyle na wsi widok za oknem, często sprawia, że możemy poleżeć w wannie i relaksować się przy pięknie przyrody. Pamiętajmy zatem o dużym oknie i szafeczce, na której położymy świecę, czy odtwarzacz z muzyką.

Tak zaaranżowane wnętrze z pewnością pozwoli połączyć ze sobą nowoczesne elementy z klasycznymi, które pozwolą cieszyć się otaczającą nas przyrodą.

Jeden komentarz do “Jak urządzić dom na wsi

  • Oczywiście inny budżet będziemy mieli w przypadku nowego mieszkania niż podczas aranżowania stumetrowego domu.

Możliwość komentowania została wyłączona.