Jak usunąć wosk ze ścian

Dzisiaj pokażemy Wam, jak usunąć wosk ze ścian. Kiedy mój czterolatek kopnął piłkę w salonie, natychmiast skuliłam się i usłyszałam trzask. Po mojej ścianie spłynął fioletowy wosk. Mój mąż oszalał (nie widzi tego typu katastrof przez cały dzień) dla mnie z drugiej strony, to jest zwykły dzień. Dwu i czterolatki regularnie popełniają te akty.

Jak bezpiecznie usunąć wosk ze ściany

Zdziwiłam się, kiedy wyobrażałem sobie, że mój mąż próbuje dopasować odcień. Nie mamy już nawet tego koloru farby. Odciąć kawałek z jakiegoś niepozornego miejsca? Zawsze zastanawiam się nad tymi rzeczami. Po około 15 minutach zeskrobywania kawałków gwoździami i nożem do masła miałam moment na przemyślenie sprawy. Ciepło!

Jak usunąć wosk ze swoich ścian

jak łatwo usunąć wosk z moich ścian

Pobiegłam do łazienki chwyciłam suszarkę do włosów i na średniej temperaturze zaczęłam rozgrzewać wysuszony wosk. Sięgnęłam po białe papierowe ręczniki i wytarłam ciekły wosk ze ściany. Został dosłownie zroszony i zaczął się rozpuszczać. Używając wycierania i poklepywania, udało mi się oczyścić każdą kroplę wosku. Po prostu korzystaj z czystego ręcznika papierowego, bo w końcu zrobisz więcej bałaganu. W kilka minut wyczyściłam moją teksturowaną ścianę, listwy przypodłogowe i podłogę. Nie trać czasu na zeskrobywanie lub zbieranie wosku. Kiedy idziesz do usuwania wosku z powierzchni, pamiętaj, aby rozpocząć w niepozornym miejscu, aby upewnić się, że nie naruszysz powierzchni farby.

Aktualizacja: Próbowałam nawet tej metody na moim dywanie, drewnianej podłodze i działa ona równie dobrze na obu. Tylko upewnij się, że nie masz źródła ciepła zbyt blisko dywanu, bo możesz zacząć topić włókna.

Najprostszy sposób na usunięcie rozlanego wosku ze ścian

usuń wosk ze ścian w ciągu kilku minut

One thought on “Jak usunąć wosk ze ścian

  • 30 października, 2019 o 9:50 pm
    Permalink

    Zdziwiłam się, kiedy wyobrażałem sobie, że mój mąż próbuje dopasować odcień. Nie mamy już nawet tego koloru farby. Odciąć kawałek z jakiegoś niepozornego miejsca? Zawsze zastanawiam się nad tymi rzeczami. Po około 15 minutach zeskrobywania kawałków gwoździami i nożem do masła miałam moment na przemyślenie sprawy.

Dodaj komentarz