Dom dla rodziny

Jak urządzić małą łazienkę? Czy parawan do wanny to dobre rozwiązanie?

Niewielki metraż jest częstym problemem, dotyczącym szczególnie mieszkań w blokach. Urządzenie łazienki na kilku metrach kwadratowych może stanowić prawdziwe wyzwanie. Nie należy się jednak zniechęcać. Na rynku znajdziemy całkiem sporo rozwiązań, dzięki którym nawet niewielka łazienka będzie funkcjonalna i wygodna w codziennym użytkowaniu.

Wykorzystaj przestrzeń

Dysponując niewielkim metrażem należy szukać rozwiązań, które pozwolą nam na maksymalne zaoszczędzenie przestrzeni. Przykładowo, jeśli rozważamy wiszącą umywalkę, zrezygnujmy z tego pomysłu na rzecz umywalki będącej częścią szafki, która posłuży do stworzenia przestrzeni, w której będziemy mogli trzymać kosmetyki, środki czystości, ręczniki itp. Rozważ zakup umywalki z szafką z serii Ronda. Meble dostępne w tej kolekcji cechuje ogromna pojemność, przy jednoczesnej oszczędności przestrzeni.  Stwórz jak najwięcej rozmaitych schowków, które ułatwią ci przechowywanie. Przykładowo, skosy idealnie nadają się na stworzenie pod nimi szafek, w których można schować np. mopa, miski na pranie, czy też suszarkę albo deskę do prasowania. Przemyślane zagospodarowanie każdego wolnego kąta to klucz do sukcesu podczas urządzania niewielkiej łazienki.

A może parawan do wanny?

Kiedy urządzamy niewielką łazienkę, prawdopodobnie staniemy przed dylematem: wanna czy prysznic? A gdyby tak uniknąć tego dylematu? Kabina prysznicowa to marzenie wielu osób. Niestety w przypadku małej łazienki zwykle nie można sobie pozwolić na wstawienie przestronnej kabiny. Co więcej, absolutnie nie ma możliwości dodatkowego wstawienia wanny, a przecież czasami miło wziąć gorącą i długą kąpiel. Zatem jak rozwiązać ten problem? Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań może być parawan do wanny. Rezygnacja z kabiny prysznicowej oraz typowej wanny pozwoli nam na cieszenie się dobrze zagospodarowaną przestrzenią, którą będziemy mogli swobodnie otwierać i zamykać. Ponadto, jeśli kupimy dwa parawany, utrzymanie czystości będzie zdecydowanie prostsze. Natomiast chcąc zaoszczędzić maksimum przestrzeni, warto wybrać parawana Capital, który jest dostępny w wersji składanej. Tym samym nie tylko pomoże on w uzyskaniu przestrzeni, ale również umożliwi łatwe wchodzenie do wanny.

parawan do wanny

Wybieraj rozwiązania najlepsze dla siebie

Jeśli dobrze przemyślimy kwestię urządzania łazienki, może się okazać, że parawan do wanny będzie najlepszym dostępnym rozwiązaniem. Jego zdecydowaną zaletą jest możliwość łatwej wymiany, co pozwala na szybkie odświeżenie wystroju łazienki. W przypadku mycia podłogi i okolic prysznica, parawan do wanny również wygrywa z tradycyjną kabiną prysznicową. Jest on bowiem elementem ruchomym, który możemy bez większych przeszkód otworzyć lub złożyć. W konsekwencji zyskamy łatwy dostęp do wszystkich zakamarków wanny. Znacząco ułatwia to utrzymanie czystości, co w przypadku łazienki jest niezwykle istotną kwestią. Zalegająca woda i nadmierna wilgotność sprzyjają bowiem rozwojowi rozmaitych, szkodliwych mikroorganizmów.