DekoracjeInformacje

Jak w łatwy sposób odmienić wnętrze swojego domu?

Marzysz o zmianie wyglądu mieszkania, ale obawiasz się dużych wydatków? Wbrew pozorom zmiana wystroju nie musi wiązać się z koniecznością przeprowadzenia remontu. Duże zmiany można uzyskać z pomocą małych i niedrogich ozdobników. Wystarczy dobry pomysł, a taki drobny lifting odmieni wnętrze nie do poznania! Jak? Zdradzamy poniżej!

Ściany nie do poznania

Wnętrzarskie trendy dowodzą, że najbardziej zniewalający efekt można uzyskać, zmieniając wygląd ścian. Najpopularniejszym sposobem na to jest zmiana koloru. W tym sezonie najmodniejsze będą odcienie brązu, zieleni oraz błękit. Jeżeli jednak zależy Ci na jeszcze bardziej spektakularnych zmianach – postaw na sztukaterię! Dawniej sztukateria wewnętrzna kojarzyła się z czymś luksusowym. Charakterystyczna dla pałacowych wnętrz, obecnie stała się bardzo modnym wykończeniem klasycznych wnętrz. Dodatki takie jak listwa fo2 sprawdzą się ciekawym elementem nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji. Skutecznie pomoże ona w przełamaniu prostych aranżacji, które potrzebują nieco elegancji.

Jak wykorzystać listwy ścienne i sufitowe?

Osoby, które sięgają po sztukaterię, najczęściej wykorzystują ją na ścianach i sufitach. Z tego też względu listwy ścienne i sufitowe cieszą się największą popularnością. Mają one ogromny potencjał i potrafią niedużym wywołać niezwykły efekt. Listwy ozdobne pozwalają wydzielić przestrzeń, a ogromną ilość różnorodnych modeli sprawia, że bez problemu można je dopasować do dowolnej aranżacji. Pytanie, jak je wykorzystywać? Wiele osób decyduje się na stworzyć z ich pomocą eleganckie obramowania wokół drzwi, okien, czy kominka. Najnowsze trendy stawiają na sztukaterię za telewizorem. Znakomicie w tej roli sprawdzają się listwy w ciemnych kolorach, które współgrają z designem ekranu. Coraz chętniej wykorzystuje się je również do obramowania ścian lub stworzenia z nich tła dla mebli. Tak zamontowane listwy ścienne wprowadzają ciekawy efekt i bardzo przytulną atmosferę.

Łatwy montaż i zniewalający efekt

Wybór sztukaterii to nie łatwa decyzja, której nie warto podejmować w pośpiechu. Przed jej podjęciem warto dobrze zastanowić się nad jej wyglądem w salonie, sypialni czy gabinecie. W sieci na szczęście nie brak wielu interesujących inspiracji. Najważniejszy jest dobry pomysł, który wykorzysta się w tworzeniu aranżacji. W porównaniu z tym montaż sztukaterii na ścianach będzie znacznie łatwiejszy. Nowoczesne listwy ścienne wykonywane są z polimeru, przez co zyskują one na trwałości. Dzięki temu ich samodzielny montaż nie stanowi wyzwania. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w specjalnie przeznaczony do tego klej i odrobinę czasu.