Dom dla rodziny

Jak wybrać basen do ogrodu? Oto najważniejsze wskazówki

Zakup basenu do ogrodu opłaca się z wielu powodów. Przede wszystkim to znakomity sposób na relaks na własnej posesji bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych. Aby jednak basen właściwie spełniał swoją rolę, należy pamiętać o paru istotnych sprawach.

Wielkość działki ma znaczenie!

Jednym z najważniejszych czynników, jakie trzeba mieć na uwadze przy wyborze basenu ogrodowego, jest wielkość posesji. Cieszące się ogromną popularnością modele stelażowe nie nadają się na wszystkie działki, ponieważ ich instalacja wymaga sporo miejsca. Nie wystarczy bowiem ustawić basen w odpowiednim miejscu – trzeba mieć zapewniony do niego swobodny dostęp, nie jest poza tym wskazane, aby znajdował się pod drzewami. Często spotykane przy jednorodzinnych domach i na działkach rekreacyjnych są baseny rozporowe będące czymś w rodzaju kompromisu pomiędzy zwykłymi basenami dmuchanymi a wspomnianymi już basenami stelażowymi.

Postaw na jakość!

Jakość to kolejna istotna przesłanka, którą warto uwzględnić, kupując basen. Intex to doskonały przykład cenionego na rynku producenta dbającego o jakość swoich wyrobów. Za solidnie wykonany basen trzeba co prawda zapłacić nieco więcej, ale mając w perspektywie co najmniej kilkuletnią eksploatację basenu, nie ma co oszczędzać. Gorsze gatunkowo baseny szybciej się zużywają, bo są podatniejsze na uszkodzenia, w związku z czym trzeba częściej je wymieniać. To w rezultacie oznacza całkiem spore wydatki. Lepiej zatem wydać więcej, ale mieć pewność, że basen nie zużyje się po dwóch czy trzech sezonach.

Kto będzie korzystał z basenu?

W sklepie S-MUMO dostępne są baseny ogrodowe różniące się pod kątem rozmiarów i konstrukcji. Decydując się na taki nabyte, trzeba koniecznie zastanowić się, kto będzie zażywać kąpieli w basenie. Jeżeli basen ma służyć tylko małemu dziecku, wówczas w zupełności wystarczy zwykły basen dmuchany. Jako baseny rodzinne sprawdzają się natomiast modele rozporowe oraz stelażowe, przy czym te ostatnie są przeznaczone dla większej liczby użytkowników.