Informacje

Jak wynająć sportowy samochód?

Sportowe samochody mają wielu zwolenników. W Polsce nie brakuje miłośników szybkiej jazdy dostarczającej niezapomnianych wrażeń. Zakup takiego pojazdu wiąże się jednak z dużym wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Nie musi to jednak oznaczać rezygnacji z użytkowania auta.

Wynajem sportowego samochodu – alternatywa dla zakupu

Posiadanie samochodu na własność to ogromne zobowiązanie, również finansowe. Samochody sportowe do tanich nie należą, a oprócz ceny zakupu trzeba liczyć się z wydatkami m.in. na ubezpieczenie, serwis, przeglądy czy zmianę opon, o tankowaniu nie wspominając. Sportowe modele nie palą mało, co przy galopujących cenach paliwa jest znaczącym obciążeniem dla kieszeni. Warto więc zastanowić się nad wypożyczeniem takiego samochodu, co jest także świetnym sposobem na przetestowanie go przed zakupem. Konstrukcja umowy zależy przede wszystkim od długości najmu.

Czy sportowy samochód można wypożyczyć na minuty?

Coraz więcej wypożyczalni w Polsce ma w swojej ofercie wynajem aut na minuty. Jest to usługa stworzona specjalnie z myślą o osobach okazjonalnie zasiadających za kółkiem oraz kierowach szukających wygodnego zastępstwa dla uciążliwego transportu publicznego. Samochód wynajęty na minuty umożliwia komfortowe poruszanie się po miejskich ulicach. Najem obsługiwany jest z poziomu aplikacji Panek CarSharing – firmy, która swoje strefy ma w wielu polskich miastach, np. w Warszawie. Wypożyczalnia aut sportowych udostępnia jednak takie samochody w ramach najmu krótko- lub długoterminowego. Na minuty da się wynająć jedynie typowe auta miejskie.

Wynajem sportowego samochodu –  o czym pamiętać?

Chcąc wynająć sportowy samochód, warto zapoznać się z propozycjami co najmniej kilku wypożyczalni mających takie pojazdy w swojej ofercie. Dla większości kierowców kluczowe znaczenie w tym kontekście ma cena, ale koniecznie trzeba sprawdzić, na jakich warunkach świadczona jest usługa najmu, np. w przypadku najmu krótkoterminowego liczą się zapisy dotyczące tankowania czy dziennego limitu kilometrów.