Dom dla rodziny

Jak zabezpieczyć łóżko piętrowe? Postaw na siatkę ochronną od pewnego producenta

Łóżko piętrowe jest uwielbiane przez dzieci. Dorośli także je doceniają, choć nierzadko równocześnie boją się o bezpieczeństwo jego użytkowania. Na szczęście korzystanie z takiego mebla nie musi nieść za sobą zagrożeń. Zabezpieczenie łóżka piętrowego pozwala na komfortowy i niezakłócony niczym sen. Jak sprawdza się w tym celu siatka i czy warto ją kupić?

Dlaczego warto postawić na zabezpieczenie łóżka piętrowego?

Piętrowe łóżka pozwalają na spanie na dużej wysokości. Jednak wiele osób obawia się upadku na podłogę po zapadnięciu w głęboki sen. Może to być bolesne i nie do końca bezpieczne. Są na to narażone zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Nie trzeba wiele, aby przypadkowo wypaść z łóżka piętrowego. Zdarza się to m.in. na skutek gwałtownego obrócenia się na drugi bok. Mimo że tego typu meble są wyposażone w specjalne zabezpieczenia w postaci wyższego rantu, czasami to zbyt mało. Dlatego na popularności zyskuje siatka na łóżko piętrowe.

Siatka zabezpieczająca na łóżko – najważniejsze zalety

Za pomocą siatki można łatwo zabezpieczyć dowolne łóżko piętrowe. Ma ona kilka niepodważalnych zalet, które zachęcają do korzystania z niej.

Brak negatywnego wpływu na wystrój

Niektórzy obawiają się, że siatka ochronna na łóżko piętrowe źle wpłynie na wystrój wnętrza. Na szczęście nie musi tak być. To produkt, który ma delikatną konstrukcję. Nie zwraca na siebie dużej uwagi. Pod tym względem siatka na łóżko jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż np. wysoka, dodatkowa ścianka.

Łatwy montaż

Zabezpieczenie łóżka przed wypadnięciem z niego nikomu nie sprawi trudności. Montaż siatki ochronnej to proste zadanie, które nie zajmuje dużo czasu. Da się to zrobić nawet w pojedynkę. Co więcej, w razie potrzeby można szybko odpiąć zabezpieczenie – np. na czas remontu pomieszczenia.

Solidność

Specjalna siatka na łóżko piętrowe jest wykonana z wytrzymałego materiału. To daje pewność, że nie zniszczy się po wpadnięciu w nią. Takie zabezpieczenie skutecznie zapobiega bolesnemu upadkowi, ale jednocześnie nie prowadzi do urazów bądź uszkodzenia skóry.

siatka jako sprawdzone zabezpieczenie piętrowego łóżka

Jak zabezpieczyć łóżko piętrowe za pomocą siatki?

Zakładanie siatki nie jest skomplikowane. Można zamocować ją na kilka sposobów, wykorzystując:

  • gumowe lub stalowe linki,
  • haki i kołki rozporowe,
  • karabińczyki,
  • mocne opaski na rzep.

W kwestii doboru akcesoriów montażowych dużo zależy od indywidualnych potrzeb. Najważniejsze jest to, żeby siatka zabezpieczająca na łóżko była przymocowana starannie i solidnie. Daje to pewność, że utrzyma ciężar ciała i pozostanie na swoim miejscu.

Dla kogo siatka ochronna na łóżko będzie dobrym wyborem?

Słysząc o zabezpieczeniu piętrowego łóżka, wiele osób niemal od razu kojarzy je z dziećmi. To z myślą m.in. o pociechach powstały produkty takie jak siatki. Maluchy często śpią niespokojnie i wiercą się, co zwiększa ryzyko upadku na podłogę.

Niemniej siatka zabezpieczająca na łóżko piętrowe przyda się również dorosłym. Dzięki takiej ochronie mogą spać spokojnie na dużej wysokości, co obecnie nie jest rzadkością. Piętrowe łóżka często stanowią ważny element wyposażenia w mniejszych mieszkaniach, np. kawalerkach.

Siatka na łóżko nie jest zbędnym dodatkiem. Gwarantuje bezpieczeństwo podczas snu, dlatego warto się na nią zdecydować – najlepiej wybrać zabezpieczenie od renomowanego producenta z wieloletnim doświadczeniem.