Domowe porady

Jak zaoszczędzić przestrzeń w łazience?

Nie w każdym mieszkaniu łazienka jest wystarczająco duża, aby zmieściły się w niej pełnowymiarowe sprzęty. Na szczęście dzisiaj producenci wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom tych, którzy nie są właścicielami ogromnych domów. Wybór mini urządzeń jest naprawdę duży. Znajdują się wśród nich również pralki, które sprawdzą się nie tylko w przypadku małych mieszkań, ale również domków letniskowych i przyczep kempingowych. Umieścić można je na przykład wewnątrz szafki. Niewielkie rozmiary nie przekładają się na mniejszą funkcjonalność. Nadal są to urządzenia, które sprawdzają się świetnie.

Jaką małą pralkę wybrać?

Każdy, kogo interesuje mała pralka powinien zwrócić swoją uwagę na model EWC1351 marki Electrolux. Jest to pralka o wymiarach 67×49,5×51,5 cm, co oznacza, że w łazience nie zajmie wiele miejsca. Klasa energetyczna A sprawia, że nie pobiera ona zbyt dużo prądu. Prędkość wirowania w jej przypadku wynosi 1300 obrotów na minutę, co również jest wynikiem naprawdę zadowalającym. Producent wyposażył pralkę w kilka przydatnych programów. Znajduje się wśród nich między innymi program bawełna 90, bawełna 60 ekonomiczny, tkaniny syntetyczne 40 i wełna 40. To jedynie wycinek tego, na co można postawić, robiąc pranie. Godna polecenia jest również mała pralka Candy. Marka ta oferuje szeroki wybór modeli, które różnią się między innymi panelem sterowania. Wszystkie przystosowane są do prania czterech kilogramów tkanin. Ci, którzy chcą na ten temat przeczytać więcej mogą skorzystać z portalu poradnikowego Paniagd.pl.

Co zyskamy, decydując się na małą pralkę?

Mała pralka to przede wszystkim oszczędność miejsca w łazience. Jeśli więc nie dysponujemy dużą przestrzenią, jest to naprawdę bardzo dobry wybór. Warto pamiętać, że odpowiednia przestrzeń w łazience zapewnia komfort korzystania z niej. Nie warto więc na siłę upychać takich sprzętów, które ewidentnie są za duże. Niepotrzebnie zajmą one miejsce, sprawią, że łazienka będzie wydawała się zagracona i jeszcze mniejsza. Będzie to efekt, z którego nikt nie będzie zadowolony.