Dom dla rodziny

Jaki grzejnik dekoracyjny sprawdzi się w Twoim domu?

Grzejniki dekoracyjne nie są już tylko źródłem ciepła we wnętrzu, lecz stały się także idealnym rozwiązaniem na ciekawe zagospodarowanie przestrzeni. Producenci coraz chętniej korzystają z usług projektantów, którzy tworzą niebagatelne produkty, przypominające dzieła sztuki. Dzięki nietypowym kształtom grzejnik może nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Jaką moc powinien mieć grzejnik dekoracyjny?

Grzejniki dekoracyjne nie tylko są częścią wystroju, ale również odpowiadają za ogrzewanie pomieszczeń. Decydując się na zakup grzejników, trzeba szczególną uwagę zwrócić na to, jaką mocą się legitymizują. Moc grzejnika zależy w dużej mierze od materiału, z jakiego jest wykonany. Ważne jest, by znaleźć taki produkt, który nie tylko będzie dobrze wyglądał, ale również będzie miał dostatecznie dużo mocy, aby ogrzać pomieszczenie. To jaka moc będzie nam potrzebna, zależy głównie od powierzchni pomieszczenia oraz od tego, jak izolowany jest budynek. Nowe budynki posiadają rozpiskę mocy potrzebnej do ogrzania pomieszczeń, którą znajdziemy w projekcie instalacji grzewczej. Jeżeli jednak planujemy dokonać wymiany grzejników w starym budynku, który nie uległ zmianom związanym z ociepleniem, to moc nowych grzejników powinna być taka sama jak starych. Kolejnym parametrem, który trzeba uwzględnić, jest moc wody grzanej. Jeżeli w ofercie producenta, grzejniki posiadają inny parametr wody grzanej niż nasza instalacja, to musimy zastosować współczynniki korygujące. Dane o ich wartości powinny być zawarte w katalogu producenta. Moc zamienna nie może odbiegać od instalacji więcej niż 5%. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt słabe grzejniki nie dostarczą odpowiedniej ilości ciepła, aby ogrzać nasze wnętrze.

Grzejniki łazienkowe

Grzejniki jako ozdoba wnętrza

Grzejniki dekoracyjne wyróżniają się formą i kształtami. Dzięki temu mogą stanowić atrakcyjne wykończenie. Wykonywane są najczęściej z wysokogatunkowej stali, aluminium oraz miedzi. Projektanci starają się projektować grzejniki dekoracyjne tak, aby były wręcz oryginalnymi rzeźbami, a nie tylko źródłem ciepła. Na stronie sklep.terma-tech.pl/grzejniki-dekoracyjne znaleźć można szeroki asortyment grzejników dekoracyjnych o różnych kształtach i kolorach. Grzejniki często przyozdobione są również ciekawymi wzorami, dlatego wybierając grzejnik, na pewno znajdziesz produkt, który będzie idealnie współgrał z Twoim wnętrzem.

Gdzie zamontować grzejnik dekoracyjny?

Najczęściej grzejniki są montowane pod oknami. Jest to spowodowane tym, że w okolicach okien panuje najniższa temperatura w zimne dni. Montowanie grzejników w innych miejscach wiąże się z tym, że ciepło musi pokonać długą drogę, aby dotrzeć do miejsca, w którym panuje najniższa temperatura. Oznacza, to, że przy oknach może być zimniej, niż w innych częściach mieszkania. Grzejniki dekoracyjne montowane są najczęściej na ścianach pokoju dziennego. Można je uzupełnić przez umieszczenie w ich okolicach luster oraz wieszaków. Dobrze sprawdzają się w łazienkach oraz kuchniach, gdzie mogą stanowić dodatkowe miejsce na wieszaki ułatwiające suszenie ubrań.