Informacje

Jakość wykończenia ważna w odbiorze domu od dewelopera

W obecnych czasach odbiór mieszkania od danego dewelopera to bardzo ważna kwestia nie tylko prawda, ale i techniczna. W ten sposób możemy się przekonać na własne oczy, czy dom, który chcemy kupić, rzeczywiście spełnia wszystkie normy. To istotna rzecz, ponieważ w tego typu mieszkaniu wygląd wizualny z zewnątrz, wcale nie oznacza, że jakość wykonania wewnątrz jest tak samo dobra. Musimy na to zwracać szczególną uwagę, gdyż ściany ich otynkowanie, czy nawet montaż podłogi, to elementy istotne dla funkcjonowania całej nieruchomości.

Odpowiednie normy muszą być zachowane

Z pewnością ranking powinien posiadać odpowiednią grubość w momencie gdy tynki zewnętrzne mają około 20 mm grubości, to tynki wewnętrzne powinny mieć co najmniej 15 mm grubości i trzeba to sprawdzić z odpowiednią osobą, która doskonale orientuje się w tego typu sprawach. Jak się okazuje, tutaj podłoga musi być pozbawiona różnego rodzaju nierówności czy wypukłości. Jeśli stwierdzimy jakieś nieprawidłowości, to z pewnością taki dom nie może w żadnym wypadku zostać oddany do użytku. Co więcej, warto mieć świadomość, że, odbiór domu od dewelopera, to przede wszystkim sprawdzenie szczelności okien. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, czy na szybach nie są widoczne jakieś zarysowania, co mogłoby w dużej mierze wpływać w późniejszym czasie na wytrzymałość takiej szyby. Wszystkie wykryte uszkodzenia także dotyczące ramy okiennej muszą być zweryfikowane.

Wszystkie informacje muszą być zgodne z prawdą

Wszystko musi być uwzględnione w protokole odbioru takiego mieszkania. Warto zauważyć, że pomiary ze szczelności poszczególnych informacji, również znajdziemy we wspomnianym dokumencie. To bardzo istotne, aby mimo wszystko starać się zachować tutaj przepisy, gdyż bez nich oddanie takiego domu do użytku jest niezgodne z obowiązującym prawem budowlanym. Jeśli wszystko będzie zgodne z opisem i nie będzie żadnych zastrzeżeń, to możemy być pewni, że kupujemy dom w odpowiednim stanie technicznym, gdzie nie będziemy narażeni na niebezpieczeństwo, co wydaje się ważne dla każdego człowieka.