Meble dla domu

Komoda – wielofunkcyjny mebel do Twojego wnętrza!

W aranżacji swojego domu duże znaczenie mają odpowiednie meble. Obecnie popularność wiodą nowoczesne meble, które będą zdobić przestronne wnętrze. Szczególnym przypadkiem są nowoczesne komody. Kiedyś, komody klasyczne, rzeźbione były to zwykle komody pokojowe. Obecnie ten mebel sprawdzi się do każdego wnętrza. Występujące w różnych stylach czy różnych wymiarach, dostępne są niskie komody, duże komody, szare komody i inne. Jakie mamy zatem rodzaje komód? Czym jest komoda? Jakie zastosowanie mają komody nowoczesne? Gdzie warto kupić modne komody?

Krótka historia komody

Zanim dokonasz wyboru komody, może interesuje cię, skąd wziął się ten popularny mebel? Pojawił się on W XVII wieku w domach francuskiej szlachty, gdzie miał być ozdobą. Dawniej, były to meble bogato zdobione, masywne, niedostępne dla niższych klas, która korzystała zwykle ze skrzyń. Z czasem jednak zyskały na popularności i zaczęły być wykorzystywane także przez mniej bogatych. 

Również na początku, komoda zwykle kojarzona była z sypialnią i garderobą, a z czasem zaczęła być przydatna także w innych pomieszczeniach. Współcześnie, można ją spotkać w każdym niemal pomieszczeniu.

Wybierając komodę do swojego domu, warto wiedzieć, jakie cechy powinien mieć taki mebel. W pierwszej kolejności zatem, musi mieć określony kształt. Zwykle jest prostokątna i posiada szuflady oraz ewentualnie skrzydła drzwiowe. Po drugie, wielkość szuflady świadczy o jej pojemności. Jeśli chcesz dobrać komodę do stylu mieszkania, musi ona także wypełniać swoją rolę estetyczną. Na końcu, komodę cechuje także jej stabilność.

Biała komoda w stylu klasycznym? Komoda do salonu, a może pokoju dziecka? Rodzaje komód

Jak już wspomniano – komoda to mebel wielofunkcyjny, objawiający wygodę użytkowania i mebel, mogący być wykorzystany w każdym pomieszczeniu. Możesz ją wstawić do salonu, sypialni, przedpokoju, kuchni, jadalni, korytarza, biura, pokoju dziecięcego.

Przy zakupie komody możesz zwrócić uwagę na szeroki wybór różnych jej wariantów. Co do materiału wykonania, komoda może być metalowa, wykonana z płyty MDF lub drewna tj. orzech, dąb, sosna, olcha itp.

Możesz wybierać komody w stylu skandynawskim, stylu loftowym, stylu nowoczesnym, stylu klasycznym, stylu glamour, stylu retro czy stylu prowansalskim.

Możesz zakupić na rynku wysokie komody, komody niskie, małe, duże, wąskie, szerokie. Są komody na wysokich nóżkach, z barkiem, z otwartymi półkami, komody na wysoki połysk, komody drewniane z widocznym usłojeniem. Możesz kupić obecnie nie tylko komody z szufladami, ale posiadające także tzw. ciche domykanie czy łagodne zamykanie.

Komodę wykorzystasz na wiele sposobów

Jeśli zastanawiasz się, na co może służyć komoda do salonu czy innego pomieszczenia, to trzeba wiedzieć, że jest ona niezwykle funkcjonalnym meblem. To idealny mebel dla tych, którzy potrzebują własnego miejsca do przechowywania rzeczy osobistych. 

Główną funkcją komody jest przechowywanie ubrań, ale może też służyć do trzymania w niej używanych przedmiotów rożnego rodzaju.

W przedpokoju możesz w niej schować czapki i szaliki, a nawet buty, w sypialni – odzież, ręczniki, kosmetyki, w jadalni – zastawę stołową, sztućce, elementy nakrycia stołu, w salonie – drobiazgi, pamiątki, elektronikę małą, w pokoju dziecięcym – ubranka, pieluszki, akcesoria, zabawki, książki, gry, w łazience – artykuły higieniczne, środki czystości, chemię gospodarczą, w biurze – segregatory, dokumenty, akcesoria biurowe.

Tak naprawdę, jeśli potrzebujesz komody – możesz trzymać w niej co tylko zechcesz. Komoda może służyć nie tylko do przechowywania rzeczy, ale również jako bufet, wyspa kuchenna czy szafka pod RTV. 

Pamiętaj, że produkty najlepszej jakości oraz o wysokiej estetyce, znajdziesz także w naszej ofercie.