Informacje

Kupno domu czy mieszkania?

Oferta na rynku nieruchomości jest duża. Wybierając dla siebie miejsce do zamieszkania, kieruj się względami ekonomicznymi i celami życiowymi. Poniżej przedstawiliśmy wady i zalety mieszkania w mieszkaniu i domu wolnostojącym.

Chcę kupić mieszkanie w mieście

Jeżeli bycie na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami kulturalnymi jest dla Ciebie ważne, to być może zainteresują cię nowe mieszkania w Zielonej Górze od Amaro Investment Deweloper, które ułatwią i przede wszystkim przybliżą ci życie w mieście. W dużych miastach blisko znajdują się szkoły wyższe, praca, kino, restauracje, teatry, opery lub muzeum. Możliwości są ogromne. Nie trzeba wydawać dużo, aby wracać za miasto taksówką lub Uberem. Kolejna zaleta mieszkania w bloku to to, że nie musisz się martwić remontami elewacji czy klatek schodowych – tym zajmie się spółdzielnia mieszkaniowa. To samo tyczy się ogrzewania, nie musisz kupować opału, ani go magazynować. Kupowanie mieszkania ma też wady – w centrum zwykle są drogie, okolica dość głośna. Niedorzecznym byłoby zakładać, że w centrum odnajdziemy ciszę i spokój identyczną jak na przedmieściach lub wsi. Jeśli posiadasz samochód, będziesz musiał pomyśleć o wykupieniu miejsca postojowego.

Chcę kupić dom z ogrodem

To najlepsza opcja dla rodzin, które chcą zaznać swobody i relaksu. Dom z ogrodem mają zapewnić poczucie komfortu i niezależności. Dzieci mogą same wychodzić do ogrodu, mają miejsce na zabawę. Można urządzić przyjęcie na świeżym powietrzu, a psy będą miały miejsce, aby beztrosko biegać. Kolejna zaleta to brak problemów z parkowaniem samochodu. Sąsiedzi nie są anonimowi. Wadą na pewno jest to, że wolnostojący budynek wymaga naszego wkładu i konserwacji. Ogród musimy przystrzyc sami. To samo tyczy się zapewnienia ogrzewania zimą. Gdy pracujesz w mieście, musisz tam dojechać, to samo dotyczy wszelkich rozrywek kulturalnych. Przez to długie godziny możesz spędzać w samochodzie.

Mieszkanie z ogródkiem od Amaro Deweloper w Zielonej Górze

Chcę kupić mieszkanie z dużym tarasem lub ogrodem

Kupujący mieszkania chcą połączyć to co najlepsze w mieszkaniu na wsi z zaletami życia w mieście. Wtedy najlepszą decyzją jest mieszkanie z ogródkiem lub tarasem. Dzięki temu mamy dla siebie odrobinę zieleni w centrum. Większość nowych bloków ma na parterze zlokalizowane ogródki zamiast balkonów. Możemy przyjmować gości czy spędzać miło czas w gronie rodziny. W ogródku możemy posadzić kwiaty, zrobić mini plac zabaw czy po prostu huśtawkę. Jest to świetne miejsce do odpoczynku. Doceni to każdy, kto lubi miejski gwar, ale chce mieć swój azyl.

Dobrą opcją może być taras. Może stać się on letnim salonem z dużą ilością kwiatów, lampek, z meblami ogrodowymi i mnóstwem poduszek. Wielkość jest zależna od metrażu mieszkania, loggie czy tarasy mogą mieć nawet kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Na takiej powierzchni spokojnie zmieszczą się ulubione meble jak i kwiaty czy zioła. Jeśli szczególnie zależy ci na posiadaniu w swoim mieszkaniu w mieście ogródka, koniecznie zobacz ofertę nieruchomości, którą posiada Amaro Deweloper. Odwiedź biuro na ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego 25A w Zielonej Górze, skontaktuj się z nim za pomocą formularza kontaktowego, znajdującego się pod adresem https://amarodeweloper.pl/kontakt/ lub telefonicznie – 537 040 077. Dzieli cię już naprawdę niewiele od zostania właścicielem swojego wymarzonego mieszkania z ogródkiem – i to w mieście.

Jaki podjąć wybór?

Podsumowując, możliwości jest kilka. Decyzja o kupnie lokum musi być przemyślana, powinno się rozważyć wszystkie za i przeciw, aby wybrać dla siebie najlepszą opcję. Nie zapominaj, że jakiekolwiek rozwiązanie nie musi być na całe życie. Zawsze możesz zmienić zdanie i się wyprowadzić.