Informacje

Luksusowe mieszkanie w Szczecinie – czy warto je kupić?

Na zakup luksusowych mieszkań decyduje się coraz więcej Polaków. Co prawda segment ten ma zaledwie kilka procent udziału w rynku nowych mieszkań, ale zainteresowanie ekskluzywnymi apartamentami stale rośnie – zwłaszcza w dużych miastach takich jak m.in. Szczecin.

Luksusowe mieszkanie – czyli jakie?

Za mieszkanie klasy premium uznaje się lokal o wartości znacznie przekraczającej wartość „zwykłego” nowego mieszkania. Za taką nieruchomość trzeba zapłacić średnio ok. 1 mln zł, choć ostateczna cena zależy od paru istotnych czynników. Kluczowe znaczenie mają tutaj lokalizacja i standard. W Szczecinie nowe osiedla z luksusowymi mieszkaniami powstają w centrum oraz innych dzielnicach zaliczanych do prestiżowych. Lokale te wyróżniają się większym metrażem oraz licznymi udogodnieniami. Do dyspozycji mieszkańców pozostają parkingi, centra SPA, kluby fitness, baseny czy siłownie. Takie osiedla są strzeżone, nierzadko jest też oferowana usługa consierge.

Luksusowe mieszkanie w Szczecinie – dlaczego to się opłaca?

Jak przekonują eksperci z firmy deweloperskiej Ronson, luksusowe mieszkanie jest inwestycją godną uwagi z paru powodów. Przede wszystkim jest to doskonała lokata kapitału. Lokum można wynająć, uzyskując w ten sposób atrakcyjną stopę zwrotu – wiadomo, że w tym przypadku opłata za wynajem będzie odpowiednio wysoka. To świetny sposób na zabezpieczenie się od finansowej strony – w niepewnych ekonomicznie i gospodarczo czasach odgrywa to niebagatelną rolę. Rynek nieruchomości jest stosunkowo odporny na inflację, więc luksusowe mieszkanie jest w stanie przynieść realne zyski. 

Luksusowe mieszkanie w Szczecinie – jak wybrać odpowiednie lokum?

W Szczecinie nowe inwestycje mieszkaniowe z zakresu luksusowych są realizowane w różnych częściach miasta. Wybór lokalu powinien się opierać na indywidualnych przesłankach, niemniej zawsze trzeba uwzględniać lokalizację. Warto się zastanowić nad przeznaczeniem takiego mieszkania oraz zadbać o jego aranżację, która podniesie wartość całej inwestycji.