Dom dla rodziny

Fauna i flora jako uniwersalny motyw obrazów do domu

Obrazy wykorzystuje się do ozdabiania ścian od dawna. Współcześnie rolę tę najczęściej pełnią zdjęcia, więc zamiast portretów na ścianach mocuje się obrazy przedstawiające naturę, przedmioty domowego użytku w rozmaitych aranżacjach lub inne, mnie lub bardziej abstrakcyjne połączenia. Na popularności zyskuje także motyw przedstawiający faunę i florę. Jak dobrać motyw obrazu, który będzie idealnie komponował się z wnętrzem?

Obrazy z kwiatami

Obrazy z motywem roślinności ukazywane są często w sposób eteryczny, nieco marzycielski i ulotny. Nienarzucające się, a jednak wyraziste obrazy, doskonale prezentują się w każdym pomieszczeniu – salonie, przedpokoju, kuchni. Świetnie odnajdą się także w sypialni małej dziewczynki lub dorastającej nastolatki. To dobry pomysł na ocieplenie wnętrza i nadanie mu nowego wyglądu w kilku prostych i tanich krokach. Jeden drobny element rzutuje nie tylko na wygląd pojedynczej ściany, ale całego pomieszczenia, znacząco je odświeżając.

Największą zaletą obrazów z florą, jest niewątpliwie nieograniczony wybór kolorów, które można z łatwością dopasować do otaczającego wystroju. Wszystko zależy od osobistych preferencji i potrzeb. Czerwone, wyraziste róże i maki bądź chabrowe bławatki sprawdzą się w pomieszczeniach zdominowanych przez żywe barwy lub mogą stanowić ciekawy akcent kolorystyczny w pokojach utrzymanych w stonowanych beżach i bielach. Z kolei blade, kremowe lilie wprowadzą nieco spokojnej atmosfery do chaotycznych przestrzeni.

Obrazy ze zwierzętami

Świat fauny jest tajemniczy, do końca niezbadany, a tym samym niezwykle intrygujący. Motyw ten także świetnie sprawdzi się jako element dekoracyjny pomieszczeń. Obrazy przedstawiające poszczególne gatunki ze świata zwierząt dodadzą przysłowiowego pazura pomieszczeniom.

Obrazy wcale nie muszą pochodzić z drogich, znanych kolekcji klasyków, by upiększać wnętrze. Współcześnie można znaleźć wiele wspaniałych grafik, które nadadzą pomieszczeniu charakteru. Ich wielkość i barwy można dostosować w zgodzie z upodobaniami i stylem, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Można je zawieszać pojedynczo lub w parach, a nawet trójkach. Równie fenomenalnie sprawdzą się jednak kompozycje kilku obrazów o różnych rozmiarach zestawionych obok siebie. Mogą wówczas zajmować równy fragment ściany, ale wewnątrz układu znajdować się na innych wysokościach, co nada całości nowoczesnego i nonszalanckiego wydźwięku – podpowiada pracownik firmy Kraina Barw, która w swoim asortymencie posiada materiały wykończeniowe do wnętrz, w tym także szeroki przekrój obrazów w ramach.

Dobrze, by obrazy pasowały kolorystycznie do wnętrza lub w jakimś stopniu zgrywały się z wystrojem. W innym wypadku efekt może przytłaczać i dziwić. Dobrym wyborem są obrazy z motywem fauny i flory. To uniwersalna opcja, która sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach. Fotografie świata roślin i zwierząt ożywią przestrzenie i nadadzą barw, przyciągając spojrzenia domowników i gości. To gwarancja klasyki, ale w nowoczesnym i często niebanalnym wydaniu.