Małe mieszkanie

Meblujemy garderobę

Wybór garderoby to nie lada sztuka. Oczywiście wśród kobiet panuje przekonanie, że im większa, tym lepsza. Jeśli możemy sobie przeznaczyć osobne pomieszczenie, by przechowywać tam swoje ubrania, to jak najbardziej warto się na taki krok, a wyjdzie nam to na dobre. Jednak nie tylko w większych pomieszczeniach można sobie zaaranżować komfortowe miejsce dla swoich ubrań, wystarczy odrobina pomysłowości, by stworzyć dla siebie idealną szafę czy garderobę.

Najczęściej w takim przypadku decydujemy się na meble na wymiar. Można zamówić sam korpus szafy czy montaż drzwi do garderoby lub też wybrać dla siebie kompleksowy zestaw, a więc drzwi czy korpus wraz z wyposażeniem wewnętrznym. W salonie oferującym takie usługi, zazwyczaj mamy do czynienia z dobrym projektantem, który udzieli nam cennych wskazówek i doradzi, jak skomponować funkcjonalne wnętrze szafy czy garderoby. Oczywiście w pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę swoje własne wymagania i oczekiwania, rodzaje ubrań i dodatków, jakie musimy pomieścić. Jeśli jednak decydujemy się na meble na wymiar, to nawet w niewielkiej wnęce można sobie stworzyć wygodną garderobę, z jakiej korzystanie będzie czystą przyjemnością, więc warto wziąć to pod uwagę i zapewnić sobie takie opcje, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe. Jeśli sami komponujemy sobie wnętrze takiego pomieszczenia, trzeba się zastanowić, ile miejsca potrzebujemy na wieszaki i to nie tylko w danej chwili, najlepiej pomiary wykonywać w momencie, gdy mamy do czynienia z rzeczami zimowymi, ponieważ to właśnie one zajmują najwięcej czasu.

Meblowanie garderoby to także wiele różnych dodatków, jakie trzeba zmieścić. Przede wszystkim należy koniecznie zdecydować się na akcesoria do przechowywania obuwia, pasków, szalików i czapek czy rękawiczek, a także biżuterii. Mogą to być pojemniki, ale także wygodne szuflady, które można łatwo wysunąć i znaleźć dokładnie to, co jest nam potrzebne. Warto więc zastanowić się nad takimi rozwiązaniami, jakie rzeczywiście sprawią, że korzystanie z naszej szafy będzie niezwykle wygodne i stanie się czystą przyjemnością.

Jeden komentarz do “Meblujemy garderobę

  • Pomieszczenie z szafami – marzenie każdej kobiety. Tylko nie zapominajmy o wentylacji odpowiedniej. Bo ja zabudowałam sobie szafy w garderobie po sam sufit. A że ściana jest od dworu to marznie i pojawia się grzyb. Jakiś sposób na to?

Możliwość komentowania została wyłączona.