Małe mieszkanie

Listwy LED, czyli jak przytulnie oświetlić minimalistyczną kawalerkę

Czym charakteryzuje się minimalizm? Minimalizm we wnętrzach to aranżacja przestrzeni tylko niezbędnymi meblami i przedmiotami. Nie ma tu miejsca na zbędne dodatki i przypadkowe dekoracje. To wszystko sprawia, że mieszkanie może wydawać się zimne. Jednak łatwo je ocieplić i dodać mu przyjemnego klimatu. Jak to zrobić? Na przykład, stosując listwy LED, które nadadzą klimatu nawet niewielkiej kawalerce.

Listwy LED sposobem na ocieplenie minimalistycznej kawalerki

Kawalerka to wbrew pozorom bardzo wymagający typ mieszkania pod względem oświetlenia. Dzieje się tak, ponieważ na niewielkim metrażu znajdują się strefy innego przeznaczenia. W jednym otwartym pomieszczeniu mamy kuchnię, salon, sypialnię i często gabinet. W większych domach zajmują one osobne pokoje i łatwiej zastosować w nich potrzebne oświetlenie. Jednak jak zrobić to na tak małej powierzchni? Jak sprawić, by minimalistyczna kawalerka była funkcjonalnie oświetlona? Najprościej zrobić to, stosując listwy oświetleniowe led.

Listwy oświetleniowe LED do podziału stref

Wiele osób lubi montować jedną lampę na suficie centralnie. Jednak w kawalerce nie spełnia ona żadnej oczekiwanej roli i zwykle nie dostarcza wymaganej w pomieszczeniu ilości światła. Dlatego należy z niej zrezygnować, a w zamian za to użyć większej ilości punktów świetlnych, które doświetlą odpowiednio każdą użytkową strefę. Sprawdzą się tu zarówno spoty, oświetlenie punktowe, jak i lampy listwowe. Na przykład listwy ledowe, które charakteryzują się określoną wydajnością przy odpowiedniej mocy, są energooszczędne i trwałe.

Listwy ledowe na suficie

Najłatwiejszy sposób na doświetlenie całej powierzchni użytkowej to oświetlenie sufitowe. Montując długie listwy ledowe w różnych kierunkach, z łatwością uzyskasz centralne oświetlenie całego mieszkania. Takie centralne oświetlenie odpowiedzialne jest za dostarczenie dużej ilości światła, które wykorzystywane jest podczas szeregu aktywności. Dlatego pasek led, ukryty w listwach, powinien oferować światło o neutralnej barwie. Z kolei każda ze stref użytkowych powinna być doświetlona dodatkowymi źródłami światła.

Użytkowe oświetlenie led

Do oświetlenia blatu kuchennego warto zastosować listwy lub diody led umieszczone pod szafkami. Dzięki temu uzyskasz odpowiednie doświetlenie przestrzeni roboczej. Z kolei strefie wypoczynkowej nadasz klimatu, montując taśmy led umieszczone za szafkami ze sprzętem RTV. Ta sama taśma led sprawdzi się także za rozkładaną sofą, która w nocy pełni funkcję łóżka. Dzięki umieszczeniu jej za wezgłowiem stworzysz niepowtarzalny wieczorowy nastrój, a dodatkowo zadbasz o praktyczne oświetlenie, które ułatwi Ci poruszanie się w nocy po mieszkaniu.

Dekoracyjne taśmy led

Taśmy led to świetny sposób na ocieplenie minimalistycznej kawalerki. Zadbaj o to, by umieszczone w nich diody led miały zmienny kolor światła. Dzięki temu w zależności od nastroju będziesz mógł sterować oświetleniem we wnętrzu. Możesz też dobrać kolor listwy LED do koloru ścian w swojej kawalerce. Pamiętaj jednak, aby każda taśma led miała określone parametry. Paski led o zmiennej barwie to te z diodami RGB. Dzięki nim możesz zmieniać nastrój pomieszczenia w bardzo łatwy sposób. Zanim jednak zdecydujesz się na takie źródło światła, zmierz dokładnie długość taśmy led, jakiej będziesz potrzebować. Jedną z niezawodnych taśm jest Neonica Strong https://sklep.neonica.pl/strong-300

Niezawodne listwy LED

Listwa led to taki typ źródła światła, który charakteryzuje się dużą wydajnością przy niskim poborze mocy. Dlatego doskonale oświetlisz nią zarówno całe wnętrze, jak i tylko jego części. Świetnie sprawdza się do oświetlenia powierzchni roboczych, a także jako światło dekoracyjne. Odpowiednie listwy do każdego zadania znajdziesz tutaj: https://sklep.neonica.pl/listwy-led