Informacje

Nowoczesne płytki łazienkowe

Dostępne obecnie na rynku płytki łazienkowe zachwycają zróżnicowanym, oryginalnym wzornictwem. Mają także znakomite właściwości użytkowe, czyli odporność na wilgoć, zarysowania oraz przebarwienia. Jakie motywy, kształty i kolory królują wśród aktualnych trendów? Które nowoczesne płytki wybrać? Oto praktyczne porady.

Monochromatyczne ciemne płytki z ciekawym akcentem

Wybór na rynku okazuje się na tyle szeroki, że zarówno drogie, jak i tanie płytki łazienkowe występują w wielu modnych wariantach. Jeden z nich to niewątpliwie kafle w jednym kolorze – szarości lub czerń. W takim wydaniu bardzo efektownie prezentują się duże płytki imitujące marmur. Alternatywą dla tego typu kafli jest choćby gres szkliwiony. Ponadto decydując się na ciemny wystrój łazienki, należy zadbać o panujący w niej blask, dzięki któremu nie stanie się zbyt przytłaczająca.

Mamy też ciekawą wskazówkę dla osób obawiających się ścian czy podłogi utrzymanych w jednej tonacji. Monochromatyczny wystrój ożywiają graficzne akcenty w kontrastowym odcieniu. Najbezpieczniejsza opcja to niewątpliwie biel, jednak można pokusić się nawet o żywsze kolory, jak żółty czy czerwony. Gdzie znaleźć tego typu kafle? Płytki ceramiczne Końskie Ceramika w sklepie internetowym Dekoria.pl występują w wersji monochromatycznej, jak i graficznej, dlatego z pewnością warto im się przyjrzeć.

Płytki ceramiczne Końskie Ceramika imitująca drewno

A teraz czas na zupełnie odmienną propozycję. Mowa tu o drewnopodobnych płytkach łazienkowych. To wspaniała alternatywa dla prawdziwego drewna, które nierzadko sprawia spore problemy w wilgotnym, ciepłym pomieszczeniu. Za to płytki ceramiczne Końskie Ceramika znakomicie znoszą opisane warunki. Ale na tym nie kończą się zalety tych nowoczesnych kafli. Otóż pasują one do pomieszczeń w niemal każdym stylu. Pięknie wypadną w nowoczesnych aranżacjach, ale również w tradycyjnym czy skandynawskim wystroju. Zawsze nadają wnętrzu wyjątkowy, ciepły charakter. Poza tym wyglądają naprawdę elegancko. Nadają się na podłogę lub ściany (w całości lub fragmentach).

Efektowne i tanie płytki łazienkowe, czyli moc koloru

Nowoczesność od dawna nie kojarzy się wyłącznie ze sterylną bielą. Wręcz przeciwnie. Teraz chętnie stawiamy na intensywne, często zaskakujące kolory. Dzięki nim łazienka staje się miejscem pełnym życia i wyjątkowej energii. Co ważne, ze względu na to, że to pomieszczenie, w którym spędzamy znacznie mniej czasu niż np. w salonie, nie musimy obawiać się, że mocne barwy staną się z czasem męczące. Miłośników odważnego designu z pewnością zainteresują czerwone płytki. To bardzo energetyczny kolor. Dużą popularnością cieszą się także odcienie zieleni. Tutaj w grę wchodzi świeża mięta lub głęboka, butelkowa zieleń. Pierwsza opcja spisze się zwłaszcza na niewielkim metrażu, druga w sporych, dobrze oświetlonych wnętrzach.

Wybierając nieco droższe lub nawet tanie płytki łazienkowe, dobrze zwrócić uwagę na ich fakturę. Nowoczesne kafle mają pod tym względem sporo do zaoferowania. Aby się o tym przekonać, zachęcamy do odwiedzenia sklepu Dekoria.pl!