Meble dla domu

Industrializm dla kina, czyli szafki pod telewizor, które warto mieć

Stworzenie idealnej aranżacji wnętrz często wymaga wielu poszukiwać. Inspirując się aktualnymi trendami i modnymi rozwiązaniami, które na bieżąco pojawiają się w sklepach, trudno nie zauważyć industrialnych szafek RTV. Tego rodzaju mebel w wielu domach może pełnić honorowe miejsce w małym salonie lub w części rekreacyjnej salonu połączonego z aneksem kuchennym.

Meble loftowe nadal bardzo popularne

Industrialny nurt w aranżacjach wnętrz w 2021 roku wcale nie przepadł, a wręcz przeciwnie – wypływa na pierwszy plan. Popularność mebli w stylistyce typowej dla loftu doskonale pokazuje, że trendowe aranżacje oscylują w kierunku ocieplania surowego industrializmu. Drewniane meble loftowe są doskonałym tego przykładem. Szafki pod RTV w stylu industrialnym zdecydowanie zacierają surowość dużej przestrzeni, która często wyglądała na zimną. Obecnie trendowe meble loftowe nadal są bardzo popularne, a ich design wskazuje na to, że mogą wpisać się klasyki.

szafka

Szafki RTV w stylu industrialnym – dlaczego warto?

Wygodna szafka RTV to bardzo korzystne rozwiązanie do salonu, które nie tylko dobrze wygląda, ale i jest praktyczne. Industrializm jest obecnie bardzo trendowym stylem w aranżacji wnętrz, więc zainwestowanie w tego rodzaju mebel pozwoli unowocześnić niejedno wnętrze. W stylistyce typowo industrialnej szafka RTV w drewnie będzie stanowić element przełamujący typową dla Skandynawii sztywność oraz surowość. Za szafkami industrialnymi przemawia również ich praktyczność. Długi prostopadłościan z wysokimi nóżkami to nie tylko doskonała podstawka pod telewizor, ale również świetna opcja, jeżeli chodzi o sprzątanie – dzięki nóżkom łatwo jest oczyścić przestrzeń wokół mebli oraz same meble.

szafka

Topowe modele szafek RTV – sprawdź je wszystkie

Modele popularnych szafek RTV w stylu industrialnym są naprawdę bardzo różne (popularne modele szafek znajdziesz tutaj). W sklepach można znaleźć zarówno egzemplarze wykonane w całości z drewna, jak i opcje z dodatkiem metalu – najczęściej w postaci nóżek albo czarnych dodatków. Najbardziej topowe rozwiązania są dość długie, ale ich wysokość nie jest duża. Szafki w tym stylu cechuje duża praktyczność, ponieważ doskonale pasują do współczesnych modeli telewizorów. Industrialne szafki RTV mogą być zarówno jasne, jak i ciemne. Najbardziej modne modele mają widoczną fakturę drewna, ponieważ tego rodzaju stylistyka nawiązuje do aktualnych trendów aranżacyjnych na 2021 rok.

Szafki industrialne do kawalerki? Dlaczego nie!?

Styl loftowy kojarzony jest zazwyczaj z dużą przestrzenią, ale nie ma przeszkód ku temu, aby wyposażyć kawalerkę w szafki RTV o industrialnym charakterze. Dodatek w takim stylu doskonale sprawdzi się w części rekreacyjnej salonu (zobacz inne meble do salonu loft). Taka opcja będzie dobrym uzupełnieniem dla wygodnej kanapy, miękkiego dywanu i telewizora. Wybierając model odpowiedni do kawalerki warto postawić na najprostsze z dostępnych rozwiązań, aby mebel nie przytłoczył małego wnętrza. Decydując się na umieszczenie długiej szafki w kawalerce, warto równolegle powiesić lustro lub fototapetę 3D, dzięki której przestrzeń będzie optycznie wydawać się większa.